Nirvana Travel Když víte, co chcete, u Nirvany to dostanete!
- citace jednoho z našich klientů:-)

Myanmar (Barma)

ZLATÝ RANGÚN A NEJEN ZELENÁ MALAJSIE


Rangún

Hlavní město Myanmaru + Kuala Lumpur, historická Melaka a národní park v Malajsii

Popis Termíny a ceny Fakultativní výlety

Den 1: MYANMAR - Rangún
Přílet do Rangúnu, transfer do hotelu, ubytování a individuální program.

Den 2: MYANMAR - Rangún (snídaně)
Po snídani půldenní výlet s prohlídkou největších atraktivit Rangúnu, ke kterým patří Národní museum s významnou sbírkou artefaktů barmské historie, posvátná Schwedagon Pagoda tyčící se nad městem a zlatá Sule Pagoda v centru města.

Den 3: Přelet z Myanmaru do Malajsie (snídaně)
Snídaně, check out z hotelu a transfer na letiště k přeletu do Malajsie. Po příletu do Kuala Lumpur transfer do hotelu a ubytování. Individuální program.

Den 4: MALAJSIE - NP Taman Negara (snídaně)
Po snídani kolem 8.30 h odjezd na cca 4hodinovou jízdu k přístavu Kuala Tembeling (cca 200 km). Zde se zaregistrujete k návštěvě národního parku Taman Negara a ve 13.30 h (pátky ve 14.30 h) se nalodíte na motorizovanou loď k 3hodinové plavbě do Kuala Tehen, ústředí Taman Negara. Cestou budete proplouvat svěžím deštným pralesem a kolem místních vesniček. Ze zvěře budete moci podél řeky spatřit různé druhy ptactva, opice, ještěry či vodní bůvoly. Předpokládaný příjezd do Kuala Tahan v 17.00 h. Ubytování v chatkách a odpočinek. Ve 20.30 h se na recepci sejdete s místním průvodcem a půjdete na noční procházku do džungle na pozorování zvěře. Berte však v potaz, že se jedná o určité dobrodružství a spatření některého druhu zvěře je jen náhodný bonus:-).

Den 5: MALAJSIE – NP Taman Negara (snídaně)
Po snídani se 9.30 h setkáte s průvodcem a půjdete na procházku trvající cca 1,5 hod., která vás zavede až na Teresik Hill. Části stezky jsou úzké a příkré, avšak na konci budete odměněni panoramatickým výhledem na deštný prales z horní části Teresik Hill. Za jasného počasí budete moci zahlédnout Mount Tahan, nejvyšší horu poloostrovní Malajsie. Před návratem na základnu si vyzkoušíte tzv. “canopy walk”, což je procházka v korunách stromů, v tomto případě 40 m nad zemí trasu měřící 280 m. Tímto zažijete opět nový pohled na deštný prales.
Odpoledne se vydáte motorovou loďkou ke kaskádovitému útvaru Lata Berkoh. Nachází se zde hluboký přírodní bazén a kamenité úseky, kde můžete odpočívat a pozorovat plynoucí řeku. Poté vás bude loď unášet krajinou, kde opět můžete hledat zvířata. Nocleh.

Den 6: MALAJSIE – NP Taman Negara a přejezd do Kuala Lumpur (snídaně)
Po snídani, v 9 hod ráno vyjíždí loď zpět do Kuala Tembeling, plavba trvá 2-3 hod (dle stavu vody v řece). Transfer do Kuala Lumpur odjíždí ve 12.30 hod, předpokládaný příjezd do Kuala Lumpur je mezi 15.30  -  16.00 hod. Check inn do hotelu, osobní volno.

Poznámka: na loď se nedoporučuje brát si zavazadla. Po dohodě možné nechat v hotelu v Kuala Lumpur či v kanceláři Taman Negara Resort v Kuala Tembeling. V Kuala Tembeling se platí poplatek za užívání fotoaparátů a kamer během pobytu v NP Taman Negara.

Den 7: MALAJSIE – Melaka (snídaně, oběd)
Po snídani kolem 9 h se vydáte na výlet do historického města Melaka, zapsaného na Seznam kulturního dědictví UNESCO. Projdete se podél historických budov z dob prvních evropských kolonistů, jež jsou dnes symbolem Melaky. Vaše cesta povede přes Bukit China -největší čínský hřbitov mimo území Číny, zastavíte se na úpatí kopce na výhled na sultánovu studnu z 15. st. Navštívíte pevnost Porta De Santiago a ruiny kostela Sv. Pavla lemované holandskými náhrobky ze 17. st. Pokračovat budete návštěvou “Rudého náměstí” s původně holandskými administrativními budovami v lososově růžové barvě, kde dnes sídlí Muzeum Melaky a vládní úřady. Prohlédnete si kostel a bude následovat oběd. Poté návštěva chrámu Cheng Hoon Teng, jediného chrámu, kde najdete 3 hlavní doktríny čínského přesvědčení – taoismu, konfucianismu i buddhismu. Nakonec se vydáte na procházku obchodní ulicí Jonker Street. Návrat do hotelu v Kuala Lumpur (doba trvání výletu je cca 8 hod.), nocleh.

Poznámka: Stadhuys’s Museum je v současné chvíli pro renovaci zavřeno.

Den 8: MALAJSIE – Kuala Lumpur, Batu Caves (snídaně)
Po snídani kolem 9 h odjezd na prohlídku města, která bude trvat cca 3,5 hod. a ukáže vám kontrast mezi moderními mrakodrapy a architekturou a životem v koloniálním období. Uděláte si fotografickou zastávku u Petronas Towers, dále navštívíte centrum řemeslné výroby, největší obchod s čokoládou v Malajsii “Cocoa Boutique”, následuje fotografická zastávka u Královského paláce, Národní památník, návštěva Národního muzea, zastávka na fotografování u Národní mešity a budovy sultana Abdula Samada. Návrat do hotelu a kolem 14 h odjezd na odpolední výlet, kdy nejprve projedete ulicí lemovanou velvyslanectvími “Ambassador Row”, kolem paláce Istana Sharif Ali a budete pokračovat typickou malajskou vesnicí. První zastávku uděláte v jedné z nejmodernějších cínových továren na světě, kde budete moci zhlédnout různé procesy výroby jako lití, pilování, leštění, pájení či rytí cínových výrobků. Dále navštívíte batikovací dílnu, kde uvidíte návrhy a jejich tisk. Poslední zastávka je ve známých vápencových kopcích Batu Caves. Doba trvání výletu opět cca 3,5 hod. Návrat do hotelu, nocleh.

Poznámka: výlet neobsahuje vstupné do Národního muzea (cca 5 MYR/os.).

Den 9: odlet zpět do ČR (snídaně)
Po snídani v dopoledních hodinách vyklizení pokoje, dle času odletu transfer na letiště k návratu zpět do ČR

V ceně:
 • 2x ubytování se snídaní v Rangúnu
 • transfer z letiště do hotelu v Rangúnu a zpět
 • půldenní okruh Rangúnem s anglicky mluvícím průvodcem (na skupinové bázi)
 • transfer z letiště v Kuala Lumpur do hotelu a zpět
 • 4x ubytování se snídaní v Kuala Lumpur
 • 2x ubytování se snídaní v NP Taman Negara
 • 1x oběd při výletu do Melaky
 • veškeré výlety dle programu vč. transferů v Malajsii (anglicky mluvící průvodce, na skupinové bázi)
 • letenka z Prahy do Rangúnu a zpět z Kuala Lumpur do Prahy vč. letištních tax (s přestupy)
 • přelet z Rangúnu do Kuala Lumpur
 • servis partnerské CK v Myanmaru a Malajsii (anglicky mluvící)

Fakultativně:
 • víza do Myanmaru
 • možnost prodloužení o pobyt u moře v Malajsii
 • cestovní pojištění
 • vyšší kategorie ubytování
 • jiné odletové místo (Vídeň,…), business class letenku

Informace o ceně:
 • kalkulace ceny zájezdu byla provedena na začátku sezony s nejlevnější dostupnou letenkou, cena zájezdu se proto v závislosti na obsazenosti dopravní kapacity v daném termínu může zvýšit

Rangún - Central Hotel Yangon ***
Hotel se nachází v centru města, v blízkosti nákupních možností i památek (např. Sule pagoda).
Ofic. web: http://www.centralhotelyangon.com/

Taman Negara - Mutiara Taman Negara ***
Ubytování v chatkách, k dispozici restaurace poskytující celodenní stravování formou asijské i západní kuchyně bufetovým způsobem, popř. a'la carte.
Ofic. web: http://www.mutiarahotels.com/taman-negara/

Kuala Lumpur - Swiss-Garden Hotel & Residences ****
Hotel s 310 pokoji se nachází přímo v srdci Kuala Lumpur.
Ofic. web: http://www.swissgarden.com/hotels/sghkl/

Pokud budou výše uvedené hotely obsazené ve vámi požadovaných termínech, bude ubytování zajištěno v podobných hotelech stejné kategorie.

Typ zájezdu
Poznávací zájezdy
Dovolená s Nirvana Travel

Země
Myanmar (Barma)
Poznávací zájezdy

 
www.srilanka-travel.cz www.vietnam-travel.cz www.malajsie-travel.cz Infolinka: Po-Pá: 9–18 hod. telefon 222 553 624 mobil 702 094 885

Nirvana Travel logo
CK Nirvana Travel s.r.o.
www.nirvanatravel.cz
+420 222 553 624, +420 702 094 885