Nirvana Travel Když víte, co chcete, u Nirvany to dostanete!
- citace jednoho z našich klientů:-)

Indonésie

ZÁPADNÍ A CENTRÁLNÍ JÁVA


Bogor

Příroda i památky hlavního indonéského ostrova

Sdílejte tento zájezd
Na Facebooku

Popis Termíny a ceny Fakultativní výlety

Tento program jsme na míru zpracovali našim klientům, proto si vám ho dovolujeme prezentovat v 1 náhodném termínu - nabídku přímo pro vás ale zpracujeme celoročně, sdělte nám své požadavky a preference! Jedná se o individuální zájezd s vlastním průvodcem, tj. stačí 2 spolucestující, žádná skupina.

Den 1: Bogor
Přílet do Jakarty, hlavního města Indonésie, uvítání na letišti a transfer do hotelu v Bogoru, který se nachází cca 60 km jižně od Jakarty. Nocleh.

Den 2: Bogor, Puncak (snídaně, oběd)
Snídaně v hotelu a poté v Bogoru prohlídka světoznámé, největší botanické zahrady v Indonésii. Přes rekreační horskou oblast Puncak, kde uvidíte čajové plantáže a navštívíte továrnu na zpracování čaje, pojedete do Bandungu, hlavního města provincie Západní Jáva, kde budete ubytováni (cesta Bogor-Bandung trvá cca 3 hodiny). Oběd podávaný na cestě.
Nocleh.

Den 3: Cangkuang, Tasikmalaya (snídaně, oběd)
Po snídani v hotelu odjezd k jezeru Cangkuang, asi 70 km jižně od Bandungu, uprostřed něhož se nachází na ostrůvku hinduistický chrám z 8. století, jeden z prvních v provincii Západní Jáva. Dopravíte se k němu na rustikálních bambusových vorech. Pokračovat budete do města Tasikmalaya, zhlédnete řemeslníky při výrobě suvenýrů. Ubytování v letovisku Batu Karas v přímořské oblasti Pangandaran. Oběd podávaný na cestě. Přenocování.

Den 4: Pangandaran (snídaně, oběd)
Snídaně v hotelu. Celý den se budete pohybovat v rekreační oblasti Pangandaran. Vyzkoušíte místní rikšu "becak" na cestě do přírodní rezervace Pananjung, která se skládá z tropického deštného pralesa, korálové zahrady, pláže, luk, bažin a jeskyní. Setkáte se zde s vzácnou flórou a faunou, jako jsou květy Raflesia Padma, býci, jeleni a různé druhy opic. Odpoledne návštěva Zeleného kaňonu, který je součástí řeky Cijulang. Čekají na vás zde skalnaté útesy, prudké svahy, koupání v osvěžující vodě pod vodopádem v jeskyni s krápníky a stalagmity. Návrat do hotelu na ubytování. Oběd podávaný na cestě. Nocleh.

Den 5: Přejezd do Yogyakarty (snídaně, oběd)
Po snídani odjezd k železniční stanici Banjar, odkud pojedete do Yogyakarty v centrální Jávě (nejpravděpodobnější spoj Lodaya Pagi 11:33-15:42 h). Ve vlaku pojedete bez průvodce, oběd budete mít zabalen v krabičce. Po příjezdu do stanice Yogyakarta zajištěný transfer do hotelu, volný program, nocleh.

Den 6: Yogyakarta (snídaně)
Snídaně v hotelu. Poté setkání s průvodcem a den začnete prohlídkou města Yogyakarta, které je uměleckým a intelektuálním středem Jávy. Navštívíte obrovský palác sultána (kraton), který je vlastně opevněným městem s vlastními obchody, školami, mešitami atd. V muzeu Sonobudoyo, které je nejlepším v Yogyakartě, budete obdivovat sbírku jávského umění. Dále uvidíte vodní komplex Taman Sari z 18. století s koupacími bazény. Zajedete rovněž k chrámům Prambanan, cca 17 km od Yogyakarty. Je nejrozsáhlejším a nejzajímavějším hinduistickým komplexem na Jávě, postaveným mezi 8.-10. stoletím. Jeho význam stvrdilo UNESCO zápisem na Seznam světového dědictví. Poté pojedete do cca 70 km vzdáleného Sola/Surakarty, kde máte zajištěn nocleh.

Den 7: Surakarta (snídaně)
Po snídani prohlídka s průvodcem města Sola/Surakarta - navštívíte opět kraton, muzeum batiky a také se zastavíte u tajemného chrámu Sukuh s obdivuhodnými reliéfy a sochami, kterému se mj. přezdívá "erotický". Následuje přejezd do Magelangu, kde budete tuto noc ubytováni.

Den 8: Borobudur, Srigenta (snídaně)
Vychutnejte si snídani při pohledu na chrám Borobudur, poté přímo návštěva chrámu Borobudur. Masivní kamenná stúpa je jeden z největších starověkých architektonických památek. Ještě v dnešní době můžete vidět v přilehlých vesnicích kameníky pracovat stejnou technikou, kterou kdysi tvořili nevolníci tuto významou památku uvedenou na seznamu UNESCO. Dále navštívíte menší, ale rovněž důležité chrámy Pawon a Mendut. Budete pokračovat do vesnice Srigenta, kde je stále ještě možné spatřit tradiční koňský povoz zvaný andong, prohlédnete si plantáže s tropickým ovocem, typické jávanské domy, výrobu hnědého cukru, sojových bobů a rovněž bambusových košíků. Nocleh v Yogyakartě.

Den 9: Přelet do Jakarty (snídaně)
Po snídani transfer na letiště k přeletu do Jakarty, kde budete mít zajištěný transfer do hotelu. Volný program, nocleh.

Den 10: Jakarta (snídaně)
Snídaně, check out z pokoje v dopoledních hodinách, klienti si mohou poté nechat zavazadla na recepci, jít do města a vrátit se na stanovený čas transferu zpět na letiště. Odlet zpět do ČR.

V ceně:
 • zpáteční letenka z Prahy do Jakarty vč. let. tax s přestupy
 • místní přelet Yogyakarta-Jakarta vč. let. tax
 • 9x ubytování se snídaní
 • 3x oběd v místní restauraci, 1x oběd formou balíčku
 • veškeré transfery klimatizovaným vozem
 • anglicky hovořící průvodce
 • jízdenka na vlak Banjar-Yogyakarta (na této cestě bez průvodce)
 • vstupy do zmíněných objektů

Fakultativně:
 • cestovní pojištění

Informace o ceně:
 • CENA OD (zkalkulujeme vám cenu zájezdu na míru v požadovaném termínu, cena zájezdu se může v závislosti na obsazenosti dopravní kapacity v daném termínu změnit).
 • Okruh se uskuteční při min. počtu 2 cestujících.

Bogor - Amaris Hotel ***
Oficiální web: http://amarishotel.com/amaris-bogor
 
Bandung - Sukajadi Hotel ***
Boutique hotel má nejen několik typů pokojů, bazén, ale i vlastní uměleckou galerii. Pár minut chůze od nákupního centra Paris Van Java Mall.
Oficiální web: http://sukajadihotel.com
 
Pangandaran - Nyiur Beach Hotel **
Oficiální web:
 
Yogyakarta - Jogjakarta Plaza Hotel ****
Oficiální web: http://www.jogja.pphotels.com/
 
Surakarta - Ibis Solo ***
Oficiální web: http://www.ibis.com/gb/hotel-6530-ibis-solo/index.shtml
 
Magelang - Manohara Hotel ***
Oficiální web: http://manoharaborobudur.com/
 
Jakarta - Santika Premiere Hotel ****
Hotel se nachází cca 30 min. jízdy od letiště a 10 min. jídy od historického centra. Pokoje mají Wifi připojení k internetu zdarma. Hostům je dále k dispozici bazén, sauna i tenisové kurty.
 
Pokud budou výše uvedené hotely obsazené ve vámi požadovaných termínech, bude ubytování zajištěno v podobných hotelech stejné kategorie.

Typ zájezdu
Poznávací zájezdy
Dovolená s Nirvana Travel

Země
Indonésie
Poznávací zájezdy

 
www.srilanka-travel.cz www.vietnam-travel.cz www.malajsie-travel.cz Infolinka: Po-Pá: 9–18 hod. telefon 222 553 624 mobil 702 094 885

Nirvana Travel logo
CK Nirvana Travel s.r.o.
www.nirvanatravel.cz
+420 222 553 624, +420 702 094 885