Nirvana Travel Když víte, co chcete, u Nirvany to dostanete!
- citace jednoho z našich klientů:-)

Srí Lanka / Induruwa

ZA NIRVÁNOU NA SRÍ LANKU


Schovat mapu

Buddhistické památky i jóga a meditace + pobyt u moře (10 nocí)

Sdílejte tento zájezd
Na Facebooku

Popis Termíny a ceny Ubytování Recenze

Projeďte s námi okruh Srí Lankou a zároveň pročistěte svou mysl. V programu je zahrnuta i 5x jógová lekce a meditace (lze vynechat, pokud nemáte zájem, zkalkulujeme vám na vyžádání). Okruh na individuální bázi, tj. vždy se uskuteční a můžeme ho i upravit dle vašich představ, prodloužíme apod.

Den 1: královské město Anuradhapura (večeře)
Po přistání uvítání na letišti s anglicky (česky za příplatek v případě zájmu) hovořícím řidičem/průvodcem, transfer do Anuradhapury (cca 170 km/4,5 h, památka UNESCO), prvního hlavního města Srí Lanky, které bylo založeno ve 4. st. př. Kr. Nachází se zde vedle monumentálních dagob a pozůstatků  některých staveb především posvátný fíkovník starý přes 2000 let (nejstarší historicky ověřený strom na světě), který vyrostl z výhonku stromu, pod kterým Buddha dosáhl osvícení. Transfer do hotelu (cca 6 km/15 min.), večeře a nocleh.

Den 2: výstup na Mihintale, královské město Polonnaruwa (snídaně, večeře)
Po snídani transfer do Mihintale (cca 15 km/20 min.), "kolébky buddhismu" na Srí Lance, jelikož zde místní sinhálský král r. 247 př. Kr. po setkání se synem indického buddhistického císaře, přijal buddhismus. Dnes je elegantním místem s bílými stavbami dagob a úchvatným výhledem do kraje (čeká vás nenáročný výstup po schodech). Přejezd do Polonnaruwy (cca 100 km/2,5 h, památka UNESCO), hlavního města sinhálského království v 11.-13. st., kde se mezi ruinami mj. nacházejí nejúžasnější kamenořezbářské práce na Srí Lance. Přejezd do hotelu v Habarana (cca 50 km/1,5 h), večeře a nocleh.

Den 3: socha v Aukana, jeskyně Dambulla, skalní klášter Aluvihara (snídaně, večeře)
Po snídani přejezd do Aukany (cca 50 km/1,5 h), k nejdokonalejší 12metrové soše Buddhy na Srí Lance, pocházející již z 5. st. Transfer do Dambully (cca 40 km/1,5 h), kde návštívíte jeskynní chrámy se zpodobněními Buddhy formou fresek i soch. Historie této památky UNESCO se váže už k 1. st. př. Kr. Následuje přesun do Aluvihare (cca 45 km/1,5h ) k prohlídce významného buddhistického templu, kde se poprvé sepsalo Buddhovo účení do knih z palmových listů „Tipitaka“. Transfer do stylového hotelu (cca 50 km/2 h) u Kandy s krásným výhledem na pohoří Knuckles - ubytování, odpočinek. Večeře a nocleh v hotelu u Kandy.

Den 4: 2x jóga a meditace, prohlídka Kandy vč. posvátného chrámu Buddhova zubu (snídaně, večeře)
Před snídaní jóga a meditace pod vedením zkušeného jogína, snídaně a poté transfer do Kandy, posledního hlavního města nezávislého sinhálského království. Prohlídka města včetně vyhlídky Upperlake Drive, návštěvy Centra řemesel s mimořádným výběrem zaručeně kvalitních tradičních suvenýrů a především chrámu (UNESCO), který stráží posvátnou relikvii Buddhova zubu. Možnost individuálního rozchodu ve městě (např. návštěva lesní přírodní rezervace Udawata Kelle, která se nachází za chrámem - u vstupu mapka, domov tu mají desítky druhů ptáků) dle domluvy s průvodcem/řidičem. Po návratu do hotelu večerní jóga a meditace. Večeře a nocleh ve stejném hotelu.

Den 5: 2x jóga a meditace, relaxace s možností ayurvedy, lekce vaření typického pokrmu (snídaně, večeře)
Před snídaní jóga a meditace pod vedením zkušeného jogína, snídaně a poté individuální program v hotelu s možností ayurvedských masáží ve Spa či relaxu u bazénu. Podvečerní jóga a meditace. Před večeří kurz a demonstrace vaření typického srilanského pokrmu Rice & Curry - večeře (z kurzu vaření). Nocleh ve stejném hotelu.

Den 6: 1x jóga a meditace, zkouška typického oblečení, továrna na zpracování čaje (snídaně, večeře)
Před snídaní jóga a meditace, snídaně a následná zkouška a focení v typickém místním oblečení - saree (ženy) a sarongu (muži), individuální program. Před polednem check-out a odjezd do Gampoly (cca 30 km/1 h) k prohlídce továrny na zpracování čaje, který pokrývá značnou část zdejší vysočiny, spojené s ochutnávkou osmi druhů čaje. Transfer do Nallathanniye (cca 70 km/3 h) na ubytování v penzionu pod Adamovou horou, odpočinek před výstupem, večeře a nocleh.

Den 7: výstup Adamova Hora, plážové letovisko Induruwa (snídaně, večeře)
Cca ve 2 hod. ráno výstup na posvátnou Adamovu horu, na jejíž vrchol putují místní věřící jednak za otiskem Buddhovy nohy (pro křesťany je stopou Adama, který zde poprví vstoupil na zem po vyhnání z ráje) a jednak spolu s turisty za magickým východem slunce, na který se nezapomíná. Výstup z větší části po schodech trvá max. cca 4 hodiny do východu slunce, který nastává po 6 h. Na vrcholu se koná ranní bohoslužba "púja". Poté návrat do penzionu na snídani. Odpočinek a transfer k moři do plážového letoviska Induruwa (cca 210 km / 6 h). Ubytování, večeře a nocleh v hotelu v Induruwa.

Den 8-10: pobyt u moře v Induruwa (snídaně, večeře) 
Individuální program v plážovém letovisku.

Den 11: pobyt u moře v Induruwa (snídaně) 
Check-out v dopoledních hodinách, volno až do doby transferu na letiště. Odlet.

V ceně:
 • 10x ubytování s polopenzí v uvedených či podobných hotelech (pokoje s klimatizací)
 • letenka z Prahy do Colomba a zpět vč. letištních tax (s přestupem)
 • veškeré transfery v rámci programu klimatizovaným vozem
 • uvedený program vč. 5x jóga a meditace pod vedením zkušeného jogína a lekce vaření
 • vlastní anglicky mluvící průvodce při okruhu
 • česky mluvící delegát na telefonu

Fakultativně:
 • víza na Srí Lanku
 • vstupy do navštívených objektů dle programu (cca 50 USD/os.)
 • česky mluvící průvodce
 • delší prodloužení o pobyt u moře
 • cestovní pojištění
 • vyšší kategorie ubytování
 • jiné odletové místo (Vídeň,…), business class letenku

Informace o ceně:
 • kalkulace ceny zájezdu byla provedena na začátku sezony s nejlevnější dostupnou letenkou, cena zájezdu se proto v závislosti na obsazenosti dopravní kapacity v poptávaném termínu může zvýšit
 • přesný den odletu se může změnit +-3 dny dle aktuální dostupnosti letů či požadavku klienta
 • cena za dospělou osobu na lůžku platí při obsazení pokoje 2 spolucestujícími osobami

Výlety k zakoupení na místě:

 • skalní pevnost Sigiriya + jeskynní chrámy v Dambulle 110 USD/os.
 • deštný prales Sinharaja 90 USD/os.
 • jeep safari v národním parku Uda Walawe 105 USD/os.
 • město Kandy vč. návštěvy posvátného chrámu Buddhova zubu + botanická zahrada Peradeniya + sloní útulek Pinnewala 100 USD/os.
 • jeep safari v národním parku Yala 160 USD/os.
 • rafting 95 USD/os.
 • boat safari na řece Madu 40 USD/os.
 • pozorování velryb a delfínů 100 USD/os.
 • sloní útulek Pinnewala + projížďka na slonu 110 USD/os.

Uvedené ceny zahrnují transport klimatizovaným vozem a licensovaného anglicky mluvícího průvodce/řidiče. Ceny nezahrnují vstupy, spropitné průvodci/řidiči, obědy apod. Příplatek za česky mluvícího průvodce 90 USD/den. Ceny platí při účasti 2 osob, organizovány jsou na individuální bázi.

Anuradhapura - Avasta Resort ****
Oficiální web: https://avastaresort.com/

Habarana - Sungreen Resort ****
Oficiální web: https://sungreenhabarana.com/

Kandy - Moragolla - Galavilla Boutique Hotel ****+
Oficiální web: http://www.galavillaspa.com/

Adam´s Peak - Slightly Chilled **
Ideální základna pro výstup na Adamovu horu.
Oficiální web: http://www.slightlychilledhotel.com/

Induruwa - Joe´s Resort ***
Oficiální web: https://www.joesresorts.com/copy-of-joes-bentota

Pokud budou výše uvedené hotely obsazené ve vámi požadovaných termínech, bude ubytování zajištěno v podobných hotelech stejné kategorie. Rádi vám taktéž zajistíme ubytování ve vyšší kategorii ubytování (deluxe hotely).

Ondřej S. (viz Orbion) (08.11.2013)

Zdravím, minulý týden jsme se s přítelkyní vrátili z okruhu Buddhistická Srí Lanka od této cestovky. Ani mi nepřipadlo, že je to nová CK. Toho jsem si všiml až teď, když o tom píšete. Protože jsem již jednou s kolegou z práce Srí Lanku procestoval, tehdy na vlastní pěst, očekával jsem hlavně od CK individuální přístup a ten se nám dostal. CK hodnotím velice kladně. Ceny jsou dle mého zjištění velice dobré a jak se říká "péče o zákazníka" byla velice milá, nenásilná a přátelská. Angličtina mi rozhodně nevadila. Srí Lančané jsou bezva lidi. Myslím, že bych se s nima domluvil, i kdybych anglicky neuměl. Celkově jsme byli spokojeni.
Dozvědět se více

Typ zájezdu
Pobytové zájezdy
Dovolená s Nirvana Travel

Země
Srí Lanka
Pobytové zájezdy

Destinace
Induruwa
Srí Lanka

 
www.srilanka-travel.cz www.vietnam-travel.cz www.malajsie-travel.cz Infolinka: Po-Pá: 9–18 hod. telefon 222 553 624 mobil 702 094 885

Nirvana Travel logo
CK Nirvana Travel s.r.o.
www.nirvanatravel.cz
+420 222 553 624, +420 702 094 885