Nirvana Travel Když víte, co chcete, u Nirvany to dostanete!
- citace jednoho z našich klientů:-)

Srí Lanka

VÝCHODNÍ POBŘEŽÍ


Pinnewala

Letní okruh - pohádkové písečné pláže i významné památky

Sdílejte tento zájezd
Na Facebooku

Popis Termíny a ceny Fakultativní výlety

Den 1: Pinnawela, Kandy (večeře)
Po příletu setkání s průvodcem/řidičem a transfer do Pinnawely, kde proběhne návštěva světoznámého slonního sirotčince. Má za úkol ochraňovat a vychovávat malá slůňata, která přišla z nějakých důvodů o svou matku. Je tu celkem kolem 70 slonů. Poté přejezd do Kandy, města uprostřed kopců, kde vás čeká tradiční taneční vystoupení a večerní prohlídka Chrámu Buddhova zubu, který patří mezi nejdůležitější svatostánky na Srí Lance. Důvodem je fakt, že stráží posvátnou relikvii – Buddhův zub. Podle pověsti byl zub vytažen z plamenů Buddhovy pohřební hranice v roce 543 př.Kr. a na Srí Lanku propašován ve 4. století po Kr., a to ukrytý ve vlasech princezny z Kalingy. Večeře a nocleh v Kandy.

Den 2: Kandy, Peradeniya (snídaně, večeře)
Po snídani projížďka s vyhlídkou z jednoho z kopců na město a zastávkou v centru umění a řemesel. Kandy je bývalým královským a hlavním městem na Srí Lance, je to druhé největší město v zemi po Colombu. Poté transfer do nedaleké Peradeniye k návštěvě Královské botanické zahrady, která zabírá ohromný areál v záhybu řeky Mahaweli. Již od 14. století byly na tomto místě zahrady královského dvora. Návštěvník zde najde orchidejový skleník, zahrádku tropického koření, rozsáhlou výsadbu bambusů, sbírku všemožných cykasů, kolekci rozmanitých palem, pergoly s podivuhodnými liánami, mohutné damaroně i alej obrovských amerických palem. Následně transfer na východní pobřeží, nazývané též “Maledivami Srí Lanky”. Večeře a nocleh v hotelu v Trincomalee.

Den 3-6: Trincomalee (snídaně, večeře)
Individuální odpočinek na jedné z nejkrásnějších pláží ostrova na jeho severovýchodním pobřeží. Možnost zajet se podívat do kouzelného města Trincomalee, které si dodnes zachovalo koloniální ráz a překrásnou přírodu. Navštívit zde můžete např. posvátnou hinduistickou svatynikoloniální pevnost Fort Frederic, Swami Rock (Skok milenců), odkud je pěkný výhled na město. Krásným místem k potápění je nedaleký Pigeon Island. Necelých 8 km od Trincomalee můžete navštívit také horké prameny KanniyaiV letním období je na východním pobřeží sezona na pozorování velryb a delfínů, které lze uskutečnit buď na lodi nebo letecky. Večeře a noclehy v Trincomalee.

Den 7: Dambulla (snídaně, večeře)
Po snídani volno na pláži. Check out z hotelu a transfer do Dambully, která je geografickým středem Srí Lanky. Zde navštívíte komplex jeskynních chrámů, které jsou vytesány do žulových skalisek na vrcholku vysokého kopce. O jejich významu svědčí, že byly mj. zapsány do Seznamu světového dědictví UNESCO. Poté transfer na ubytování a odpočinek. Večeře a nocleh v hotelu v Sigiriya.

Den 8: Sigiriya (snídaně)
Brzy ráno ještě před snídaní odjezd ke skalnímu masívu Sigiriya, kde vás čeká výstup na tzv. Lví skálu. Její plochý vrchol použil v 5. st. král Kasyapa pro stavbu pevnosti, po které tu zůstaly rozsáhlé ruiny. O Sigiriya se říká, že by se měla nazývat osmým divem světa, protože je srovnatelná např. se starověkými pyramidami. Poté návrat na hotel na snídani. Transfer na letiště k odletu do ČR.

V ceně:
 • 7x ubytování s polopenzí v 3* hotelech (pokoje s klimatizací)
 • letenka z Prahy do Colomba a zpět vč. letištních tax
 • veškeré transfery v rámci programu
 • vstupy do navštívených objektů dle programu
 • anglicky mluvící průvodce

Fakultativně:
 • víza na Srí Lanku
 • česky mluvící průvodce
 • delší prodloužení o pobyt u moře
 • cestovní pojištění
 • vyšší kategorie ubytování
 • jiné odletové místo (Vídeň,…), business class letenku

Informace o ceně:
 • kalkulace ceny zájezdu byla provedena na začátku sezony s nejlevnější dostupnou letenkou, cena zájezdu se proto v závislosti na obsazenosti dopravní kapacity v daném termínu může zvýšit

Kandy - Topaz Hotel ***
Hotel s bazénem i tenisovým kurtem se nachází v klidném prostředí s výhledem na město.
Oficiální web: http://www.mclarenshotels.lk/hotels/topaz.html

Trincomalee - Pigeon Island Beach Resort ***

Sigiriya - Camellia Resort & Spa ***
60 pokojů v ekoresortu, k relaxaci slouží venkovní bazén či ayurvedické lázeňské centrum.
Oficiální web: http://www.camelliaresortspa.com/

Pokud budou výše uvedené hotely obsazené ve vámi požadovaných termínech, bude ubytování zajištěno v podobných hotelech stejné kategorie.

Typ zájezdu
Poznávací zájezdy
Dovolená s Nirvana Travel

Země
Srí Lanka
Poznávací zájezdy

 
www.srilanka-travel.cz www.vietnam-travel.cz www.malajsie-travel.cz Infolinka: Po-Pá: 9–18 hod. telefon 222 553 624 mobil 702 094 885

Nirvana Travel logo
CK Nirvana Travel s.r.o.
www.nirvanatravel.cz
+420 222 553 624, +420 702 094 885