Nirvana Travel Když víte, co chcete, u Nirvany to dostanete!
- citace jednoho z našich klientů:-)

Itálie

SICÍLIE - FLY AND DRIVE


Sicilie

Starověké i barokní památky, jedinečná Etna

Popis Termíny a ceny Fakultativní výlety Recenze

Máte-li více času, rádi vám navrhneme i delší program! Máte-li méně čas, naopak kratší program! Neváhejte nám sdělit své požadavky.

Den 1: Přílet na Sicílii
Po příletu na Sicílii vyzvednutí vozu na letišti a odjezd na ubytování v oblasti Taorminy na 2 noci.

Den 2: Etna, Taormina (snídaně)
Hned ráno doporučujeme výlet na Etnu, nejvyšší aktivní vulkán v Evropě. Přes vesnice umístěné na svazích hory lze vyjet až do výšky 1900 m n.m., dále lze pokračovat lanovkou a džípy až do výšky 2900 m n.m. Odpoledne navštivte malebnou Taorminu s okouzlujícím výhledem na moře a Etnu přímo z ochozů řeckého divadla. Návrat do hotelu.

Den 3: Cefalú, Palermo (snídaně)
Po snídani přejezd podél pobřeží do Palerma, hlavního města Sicílie. Po cestě možnost zastávky např. v plážovém letovisku Cefalú. Prohlídka hlavních pamětihodností Palerma - náměstí Quattro Canti, katedrála, Normanský palác. Ubytování v Palermu.

Den 4: Monreale, Segesta, Erice, San Vito Lo Capo, Trapani (snídaně)
Po odjezdu z Palerma směrem na západ možnost zastavit se v Monreale, kde se nachází nádherná katedrála, nejvýznamnější památka normanského stavitelství na Sicílii. Další zastávkou může být antická Segesta, jedno z nejstarších měst na Sicílii. Doporučujeme navštívit zejména osamocený velmi dobře zachovalý chrám na kopci. Odpoledne věnujte objevování krás západního pobřeží. Vydejte se např. po serpentinách do městečka Erice položeném na osaměle stojícím kopci, odměnou vám budou nádherné výhledy. S otevřenou náručí vás jistě přivítá i přímořské letovisko San Vito Lo Capo. Cesta mezi solnými nádržemi, z nichž se získává sůl, nabízí působivé panorama vč. větrných mlýnů. Samozřejmě se lze zastavit i ve městě Trapani. Ubytování v oblasti Trapani.

Den 5: Selinunte, Agrigento (snídaně)
Po snídani povede vaše cesta do centrální oblasti jižního pobřeží, kde se nachází starověké Agrigento. Zastavte se předtím ještě v Selinunte se zříceninami antického města a odpočiňte si na pitoreskní pláži Marinella di Selinunte. Doporučujeme navštívit Údolí chrámů při západu slunce, jedná se o jedinečný zážitek. Ubytování v hotelu v oblasti Agrigenta.

Den 6: Piazza Armerina, Ragusa, Modica (snídaně)
Přesuňte se nejprve do vnitrozemí do města Piazza Armerina, kde se nachází Villa Romana del Casale, což je luxusní vila ze 4. st. s mimořádnými mozaikami (památka UNESCO). Poté bude vaším cílem jihovýchodní výběžek Sicílie, kde se nachází údolí Noto zapsané taktéž na Seznam světového dědictví UNESCO svými 8 pozdně barokními městy - navštivte některé z nich, např. Ragusa či Modica. Ubytování v oblasti údolí Noto.

Den 7: Syrakusy (snídaně)
Ráno přejezd do Syrakus. Po cestě doporučujeme navštívit ještě další barokní město - Noto či se zastavit na krásné písečné pláži Fontane Bianche. Odpoledne prohlídka Syrakus -archeologický park, řecké divadlo, katakomby i významné archeologické muzeum činí Syrakusy jedním z nejnavštěvovanějších měst na Sicílii. Večer věnujte procházce starým městem na ostrově Ortigia v Syrakusách. Nevynechejte Dóm ani pobřežní promenádu Foro Italico. Ubytování v oblasti Syrakus.

Den 8: Odlet ze Sicílie (snídaně)
Po snídani přejezd do Catanie. Na letišti odevzdáte vůz. Odlet zpět do Prahy.

V ceně:
 • 7x ubytování se snídaní v základní kategorii pokoje
 • zpáteční letenku z Prahy do Catanie vč. let. tax (s přestupy)
 • pronájem vozu kat. economy na 7 dní
 • základní havarijní pojištění vozu při zavinění druhé strany

Fakultativně:
 • depozit za půjčení vozu
 • případná pobytová taxa platící se přímo v hotelech
 • prodloužení o jakýkoliv počet nocí
 • cestovní pojištění
 • vyšší kategorie ubytování či vozu
 • jiné odletové místo (Vídeň,…), business class letenku

Informace o ceně:
 • kalkulace ceny zájezdu byla provedena na začátku sezony s nejlevnější dostupnou letenkou, cena zájezdu se proto v závislosti na obsazenosti dopravní kapacity v poptávaném termínu může zvýšit
 • přesný den odletu se může změnit +-3 dny dle aktuální dostupnosti letů či požadavku klienta
 • cena za dospělou osobu na lůžku platí při obsazení pokoje 2 spolucestujícími osobami

Ubytování zajišťujeme v 3* pěkných, většinou stylových, hotelech umístěných v oblastech dle programu. Názvy hotelů vám budou sděleny při zpracování nabídky na vámi poptávaný termín. Snažíme se vybírat hotely s možností parkování. V případě zájmu o ubytování ve vyšší kategorii hotelu vám rádi vyjdeme taktéž vstříc a nabídku vám připravíme. Neváhejte nás kontaktovat.

pan Jiří (13.09.2015)

Rádi bychom vám poděkovali za zprostředkování krásné dovolené na Sicílii, pořád jsme plni zážitků z cesty kolem ostrova, dovolená byla báječná. Všechno klaplo, vaše služby a servis - vše zafungovalo, jak mělo.
Dozvědět se více

Typ zájezdu
Poznávací zájezdy
Dovolená s Nirvana Travel

Země
Itálie
Poznávací zájezdy

 
www.srilanka-travel.cz www.vietnam-travel.cz www.malajsie-travel.cz Infolinka: Po-Pá: 9–18 hod. telefon 222 553 624 mobil 702 094 885

Nirvana Travel logo
CK Nirvana Travel s.r.o.
www.nirvanatravel.cz
+420 222 553 624, +420 702 094 885