Nirvana Travel Když víte, co chcete, u Nirvany to dostanete!
- citace jednoho z našich klientů:-)

Brazílie

RIO DE JANEIRO + SALVADOR DA BAHIA


Salvador da Bahia

Poznejte 2 ikonická města Brazílie s výhodami individuálního zájezdu

Popis Termíny a ceny Fakultativní výlety

Rio de Janeiro (6 mil. obyvatel) je nádherné město mnoha tváří, situované v pásu mezi mořem a horami na jihovýchodě Brazílie. K jeho symbolům patří hora Corcovado se sochou Krista Vykupitele, jež svojí široce otevřenou náručí vítá všechny návštěvníky. Neméně zajímavým je i další kopec s výstižným názvem „Cukrová homole“ (Sugar Loaf), který skýtá též krásné výhledy na město. A nesmíme zapomenout ani na slavný fotbalový stadión Maracaná nebo na Sambodrom, kde každoročně předvádějí v rámci jedinečné podívané – karnevalu své umění tanečníci samby.

Salvador da Bahia (3 mil. obyvatel) byl v koloniálních časech hlavním městem Brazílie (do roku 1763), je znám svými 365 kostely, náboženskými a historickými poklady a také krásnými písečnými plážemi na pobřeží. Z důvodu nerovnosti terénu a pro strategické účely bylo město postaveno na dvou úrovních, mezi nimiž je výškový rozdíl až 80 m, Dolní a Horní Město spojuje známý výtah Lacerda. Historické centrum s mnoha renesančními a barokními stavbami bylo roku 1985 zapsáno na seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Město je už od dob kolonialismu středem brazilsko-africké kultury.

Den 1: Rio de Janeiro
Přílet do Rio de Janeiro a transfer do hotelu.

Den 2: Rio de Janero (snídaně)
Odpolední výlet (cca 4 h) na „Cukrovou homoli“ (Sugar Loaf) – výstup absolvujete lanovkou, nejprve do mezistanice na vrchu Morro do Urca a následně do nadmořské výšky 396 m na vrchol „Cukrové homole“ tyčící se nad zátokou Guanabara. Tu mořeplavci v lednu roku 1502 mylně považovali za ústí nějaké velké řeky, a proto místo dostalo název Rio de Janeiro (Lednová řeka).

Den 3: Rio de Janeiro (snídaně)
Půldenní výlet (cca 4 h) k jedné z nejznámějších a nejnavštěvovanějších památek, k soše Krista Vykupitele na hoře Corcovado (710 m n. m.) – k úpatí sochy vás vyveze ozubnicový vláček, strmá cesta vede lesnatým porostem národního parku Tijuca a nabízí úžasné průhledy na město. Z vrcholku se pak můžete například pokochat krásným výhledem na světoznámé pláže Copacabana a Ipanema.

Den 4: Přelet z Rio de Janeiro do Salvador de Bahia (snídaně)
Transfer na letiště a přelet do města Salvador.

Den 5: Salvador de Bahia (snídaně)
Půldenní historická prohlídka města (cca 5 h), při níž navštívíte tradiční a oblíbenou čtvrť Barra s majákem Farol da Barra a krásným výhledem na Atlantský oceán. Dále uvidíte čtvrti Vitória, s mnoha výškovými budovami, a Campo Grande, kde se koná místní karneval. Významnou zastávkou bude tržnice Modelo, jedno z nejstarších a nejtradičnějších obchodních center ve městě. V budově je přes 200 obchůdků a stánků s uměleckými a řemeslnými výrobky. Jen pár kroků odsud se nachází 72 m vysoký výtah Lacerda, vybudovaný již v roce 1873, jeho současná architektonická podoba ve stylu Art Deco pochází z roku 1930, kdy byl rekonstruován.  Z náměstí Tomé de Souza, kam jím vyjedete za 30 s, si prohlédnete záliv Todos os Santos. A jsme u Pelourinho – historického centra města s úzkými, kameny dlážděnými ulicemi, mnoha krásnými kostely, z nichž za zastávku určitě stojí například kostel sv. Františka s interiérem bohatě zdobeným zlatem a květinovými dřevořezbami.

Den 6: Okolí Salvador da Bahia (snídaně)
Půldenní prohlídka blízkého okolí města zahrnuje návštěvu chrámu Nosso Senhor do Bonfim na poloostrově Itapagipana, který byl slavnostně otevřen v roce 1754 a reprezentuje splynutí katolického a afrických náboženství. Je věnován Ježíši Kristu a současně je centrem kultu Oxalá (nejvyšší božstvo afrických rituálů candomblé). Prohlédnete si i pevnost  Nossa Senhora de Monte Serrat z roku 1587, jde o vojenskou stavbu, spojující středověkou a koloniální architekturu. Od pevnosti je nádherný výhled na panorama zálivu Todos os Santos. Dále se cestou podíváte do dalších rezidenčních i průmyslových čtvrtí, z nichž poslední bude Comércio, jedno z hlavních finančních a obchodních center města. Zde se nachází i tržnice Modelo, kde budete mít individuální volno na nákupy a následně se vrátíte do hotelu.

Den 7: Salvador da Bahia (snídaně)
Volno k individuálním prohlídkám města.

Den 8: Salvador da Bahia (snídaně)
Transfer na letiště a odlet domů.

V ceně:
 • 7x ubytování se snídaní
 • letenka z Prahy do Rio de Janeiro a zpět ze Salvadoru do Prahy (s přestupem) vč. letištních tax
 • místní přelet
 • veškeré transfery v rámci programu
 • anglicky mluvící průvodce

Fakultativně:
 • pobytová taxa (platí se na místě) - cca 2 USD/pokoj/noc
 • prodloužení o jakýkoliv počet nocí
 • cestovní pojištění
 • jiné odletové místo (Vídeň,…), business class letenku

Informace o ceně:
 • kalkulace ceny zájezdu byla provedena na začátku sezony s nejlevnější dostupnou letenkou, cena zájezdu se proto v závislosti na obsazenosti dopravní kapacity v daném termínu může zvýšit
 • přesný den odletu se může změnit +-3 dny dle aktuální dostupnosti letů či požadavku klienta
 • cena za dospělou osobu na lůžku platí při obsazení pokoje 2 spolucestujícími osobami

RIO DE JANEIRO

Augusto´s Copacabana Hotel (3*) - http://www.augustoshotel.com.br/site/pt/index.asp

za příplatek:

Windsor Leme Hotel (4*) - http://www.windsorlemehotelriodejaneiro.com/index.htm

Miramar Hotel by Windsor (5*) - http://miramarhotelbywindsor.com.br/

SALVADOR

Sol Victoria Marina Hotel (4* jako 3*) - http://www.solexpress.com.br/hoteis-e-resorts/sol-victoria-marina/index.html

za příplatek:

Wish Hotel da Bahia (4*) - https://www.wishhotels.co/hotel-em-salvador/wish-hotel-da-bahia/

Pokud budou výše uvedené hotely obsazené ve vámi požadovaných termínech, bude ubytování zajištěno v podobných hotelech stejné kategorie.

Typ zájezdu
Poznávací zájezdy
Dovolená s Nirvana Travel

Země
Brazílie
Poznávací zájezdy

 
www.srilanka-travel.cz www.vietnam-travel.cz www.malajsie-travel.cz Infolinka: Po-Pá: 9–18 hod. telefon 222 553 624 mobil 702 094 885

Nirvana Travel logo
CK Nirvana Travel s.r.o.
www.nirvanatravel.cz
+420 222 553 624, +420 702 094 885