Nirvana Travel Když víte, co chcete, u Nirvany to dostanete!
- citace jednoho z našich klientů:-)

Portugalsko

POBŘEŽNÍ CESTOU Z PORTA DO LISABONU


Porto

Poznejte přírodní krásy i historii Portugalska při pobřeží

Sdílejte tento zájezd
Na Facebooku

Popis Termíny a ceny Fakultativní výlety

Den 1: Porto
Přílet do Porta, individuální transfer do hotelu, ubytování na 3 noci a nocleh.

Den 2: Porto (snídaně)
Dnešní den věnujte prohlídce města Porto. Mimo památek v historickém centru si užijte návštěvu města i trochu jinak. Neopomeňte si zajít na nábřeží Ribeira, které je i výchozím bodem pro výletní plavby po řece Douro. Svezte se tramvají na pláž Foz do Douro. Pokud jste milovníci portského vína, přejeďte na druhý břeh řeky Douro do městečka Vila Nova de Gaia a navštivte některé z místních vinařství. Návrat do hotelu.

Den 3: Guimares, Braga (snídaně)
Po snídani si vyzvednete na letišti vůz a následně doporučujeme odjezd do středověkého města Guimares, jehož historické centrum je na seznamu pod ochranou UNESCO. Kromě historického jádra doporučujeme navštívit hrad a palác Paço dos Duques. Dále pokračujte do Bragy, jednoho z nejvýznamnějších náboženských míst Portugalska. Kromě historického města zde neopomeňte navštívit poutní místo Bom Jesus do Monte. Večer návrat do Porta, nocleh.

Den 4: Aveiro, Coimbra (snídaně)
Po snídani vyjedete do města Aveiro, jenž především v létě láká svými plážemi. Zároveň je unikátní svou sítí kanálů, a proto je občas nazýváno portugalskými Benátkami. Dále pokračujte do univerzitního města Coimbra. Zde se projděte uličkami starého města až do univerzitního areálu. Ubytování a nocleh v Coimbra.

Den 5: Batalha, Fatima, Nazaré, Obidos (snídaně)
Dnešní den doporučujeme zastávku ve městě Batalha, kde za návštěvu stojí dominikánský klášter Panny Marie Vítězné. Poté se zastavíte v jednom z nejvýznamnějších katolických poutních míst na světe, ve městě Fatima, kde se údajně třem malým pastýřům zjevila Panna Marie. Dále pokračujte do města Nazare, které se z malé rybářské vesnice proměnilo na rušné turistické letovisko, proslulé především nádhernou pláží ležící pod úpatím stmého útesu. Dnešním posledním cílem je malebné městečko Obidos, jehož historické centrum je obehnané hradbami. Ubytování v Obidos, nocleh.

Den 6: Mafra, Sintra (snídaně)
Po snídani se vydejte do městečka Mafra, kde doporučujeme návštěvu klášterního komplexu Palácio Nacional de Mafra. Přejezd do Sintry, bývalého letního sídla portugalských králů, kde rozhodněte nevynechte Palazio da Pena. Poté přes pobřežní letoviska Cascais a Estoril dojedete do Lisabonu, kde na letišti odevzdáte vůz a sami se již dopravíte do hotelu k ubytování na 2 noci.

Den 7: Lisabon (snídaně)
Během pobytu v Lisabonu neopomeňte navštívit nejvýznamnější místa jako především čtvrť Belém, hrad St. Jorge, z jehož hradeb se vám naskytnou krásné výhledy na celé město. Dolů z hradu sejděte úzkými uličkami čtvrti Alfama. V centru města si nenechte ujít návštěvu Arco da Rua Augusta (lisabonského Vítězného oblouku), na jehož vrchol se můžete rovněž podívat. Návrat do hotelu.

Den 8: Lisabon (snídaně)
Snídaně, transfer na letiště, odlet zpět do ČR.

V ceně:
 • 7x ubytování se snídaní v základní kategorii pokoje
 • letenku z Prahy do Porta a z Lisabonu do Prahy vč. let. tax (možno s přestupem)
 • pronájem vozu VW POLO či podobný na 4 dny

Fakultativně:
 • prodloužení o jakýkoliv počet nocí
 • cestovní pojištění
 • vyšší kategorie ubytování či vozu
 • pronájem vozu na vyšší počet dní
 • vratnou zálohu, která bude zablokována na kreditní kartě při vyzvednutí vozu
 • jiné odletové místo (Vídeň,…), business class letenku
 • transfer z letiště do hotelu a zpět

Informace o ceně:
 • kalkulace ceny zájezdu byla provedena na začátku sezony s nejlevnější dostupnou letenkou, cena zájezdu se proto v závislosti na obsazenosti dopravní kapacity v daném termínu může zvýšit

Porto – Park Hotel Porto Aeroporto **
Jednoduchý hotel vzdálený cca 5 min. chůze z letištního terminálu a opět necelých 5 min. chůze na metro, které spojuje centrum města.
Oficiální web: http://www.parkhotel.pt/en/Menu/Hotels/Porto-Aeroporto.aspx

Coimbra – Hotel D. Luís ***
Hotel na kopci nad městem s možností parkování zdarma.
Oficiální web: http://www.hoteldluis.pt/hotel-overview.html

Obidos – Hotel Louro ***
Příjemný rodinný hotýlek cca 10 min. chůze od brány starověkého města s možností parkování zdarma.
Oficiální web:  http://www.hotelouro.com/index.php/en/

Lisabon – A.S.Lisboa Hotel ***
Hotel v centru města. Stanice metra „Alameda“, která po červené trase vede přímo z letiště a po zelené dále do historického centra se nachází přímo vedle hotelu.
Oficiální web: http://www.hotel-aslisboa.pt/hotel-overview.html

Pokud budou výše uvedené hotely obsazené ve vámi požadovaných termínech, bude ubytování zajištěno v podobných hotelech stejné kategorie.

Typ zájezdu
Poznávací zájezdy
Dovolená s Nirvana Travel

Země
Portugalsko
Poznávací zájezdy

 
www.srilanka-travel.cz www.vietnam-travel.cz www.malajsie-travel.cz Infolinka: Po-Pá: 9–18 hod. telefon 222 553 624 mobil 702 094 885

Nirvana Travel logo
CK Nirvana Travel s.r.o.
www.nirvanatravel.cz
+420 222 553 624, +420 702 094 885