Nirvana Travel Když víte, co chcete, u Nirvany to dostanete!
- citace jednoho z našich klientů:-)

Indonésie

PERLY SEVERNÍ SUMATRY


Medan

Rychlé poznání Severní Sumatry

Sdílejte tento zájezd
Na Facebooku

Popis Termíny a ceny Fakultativní výlety

Den 1: Medan
Přílet do Medanu, hlavního města severní Sumatry a 3. největšího města Indonésie. Prohlídku města začnete návštěvou paláce Maimun postaveného r. 1888 v kombinaci malajského, evropského i islámského stylu. Naproti se nachází Mesjid Raya (Velká mešita) postavená ve stejném období jako Maimun palác. Pokračujete návštěvou bývalého sídla prvního milionáře na Sumatře, čínského obchodníka Tjong A Fie, který ačkoli zemřel r. 1921, je místními neustále vzpomínán. Dále uvidíte restauraci Tip Top, jež byla původně dánským klubem. Radnici z r. 1908 s věžními hodinami, které byly darovány Tjong A Fieem. Uděláte zastávku u architektonicky zajímavé budovy Bank Indonesian, prohlédnete si koloniální budovu pošty z r. 1911 a barevný čínský chrám Vihara Gunung Timur. Poté transfer do hotelu, nocleh.

Den 2: Bukit Lawang (snídaně, večeře)
Po snídani odjezd do malé turistické vesničky Bukit Lawang vzdálené cca 85 km od Medanu. Bukit Lawang je výchozím bodem do národního parku Gunung Leuser National Park, známým svým rehabilitačním centrem pro orangutany. Ubytování v ECO LODGE, užijte si přírodní scenerie z terasy vašeho pokoje. Večeře v hotelu v ceně.

Den 3: Gunung Leuser National Park – Barastagi (snídaně, oběd)
Po snídani se projdete podél řeky k místu, kde vás malé kánoe převezou na druhý břeh řeky. Poté budete pěšky pokračovat na plošinu, kde jsou krmeni orangutani a zároveň jsou trénováni k návratu do života ve volné přírodě. Vychutnejte si úžasné pohledy na houpající se orangutany na větvích stromů. Následuje volitelný program: pokud budete chtít, můžete po zhlédnutí krmení orangutanů pokračovat 2-3hodinovým trekkingem dále do džungle, kde budete moci spatřit více z tropické fauny i flory. Tato cesta vás povede malými kopcovitými a často bahnitými stezkami, proto je vyžadována dobrá fyzická zdatnost. Pokud budete mít štěstí, uvidíte exotické rostliny, ptáky, divoké orangutany, gibbony a další opice. Pro tento vstup do parku je nutné povolení a je nutné zajistit místního průvodce, proto pokud o toto budete mít zájem, je nutné zarezervovat dopředu. Ti, kteří trek nebudou chtít absolvovat, budou dopraveni zpět k odpočinku do resortu. Poté se vydáte na cca 5hodinovou jízdu do Berastagi, které se nachází ve výšce 1300 m n.m. Toto malebné horské město je obklopeno dvěma aktivními sopkami – Sinabung (2417 m) a Sibayak (2172 m). Jedná se zároveň o významné místo lidu Batak Karo, jednoho ze šesti kmenů Bataků, obývajících Severní Sumatru. Po cestě máte zajištěn oběd. Check inn do hotelu, nocleh.

Den 4: Jezero Toba – Dokan – ostrov Samosir (snídaně, oběd, večeře)
Po snídani scénická jízda k jezeru Toba, jednoho z největších a nejhlubších kráterových jezer světa. Cestou zastávka ve vesničce Dokan význačná svým obyvatelstvem kmene Batak Karo, kde si prohlédnete tradiční domy, ve kterých žije až 8 rodin pohromadě. Každý dům má 4 krby sdílené 2 rodinami. Interiéry jsou tmavé a zakouřené, aby byl odehnán hmyz i zlí duchové. Pokračujete k vodopádu Sipiso Piso (doslovný překlad “ostrý jako nůž”) a Rumah Bolon – longhouse krále Batak Simalungu, dalšího z kmene Bataků. Budovy jsou velmi působivé, avšak nejsou již obývány. Po vstupu do paláce uvidíte, jak trávily dny královy manželky. Po obědě budete pokračovat do malého města Parapat na břehu jezera Toba, odkud budete veřejnou lodí převezeni na ostrov Samosir a následně dopraveni do jeho lifestylové části - poloostrova Tuk Tuk k ubytování. Večeře v hotelu, nocleh.

Den 5: Samosir (snídaně, oběd)
Po snídani pojedete prozkoumat přírodní krásy a kulturní aspekty kmene Batak Toba ve vesničce Ambarita, která je známá především tradičními domy a kamennými pozůstatky z megalitické kultury. Budete pokračovat do obce Simanindo, kde vám vesničané předvedou ukázku folklorních tanců. Zde můžete navštívit museum postavené v typickém stylu Bataků. Na zpáteční cestě do hotelu zastávka ve vesničce Tomok, jejíž atraktivitou je starý, ale pěkně zdobený sarkofág, hrobka batackého krále Sidabutara.

Den 6: Samosir – Medan (snídaně, oběd)
Po snídani přejezd trajektem zpět do Parapatu (cca 45 min.) a 5hodinový přejezd zpět do Medanu. Cestou budete míjet města Pematang Siantar a Tebingtinggi a nekonečné plantáže palem, kaučukovníků a kakaovníků. Na cestě zastávka na oběd (v ceně) a transfer do hotelu na nocleh.

Den 7: Medan (snídaně)
Po snídani již bez programu, check out z hotelu dle hotelového řádu a transfer na letiště k odletu zpět do ČR.

V ceně:
 • 6x ubytování se snídaní
 • 4x oběd v místní restauraci, 2x večeři
 • letenka z Prahy do Medanu a zpět vč. letištních tax
 • veškeré transfery v rámci programu vozem či busem
 • povolení ke vstupu do národního parku
 • trajekt Parapat - Samosir - Parapat
 • anglicky mluvící průvodce
 • vstupy do navštívených objektů dle programu
 • služby portýra v Bukit Lawang z auta do hotelu přes závěsný most

Fakultativně:
 • víza do Indonésie
 • delší prodloužení pobytu
 • cestovní pojištění (může zajistit CK)
 • použití fotoaparátu v Gunung Leuser National Park cca 5,- USD, za videokameru cca 15,- USD
 • jiné odletové místo (Vídeň,…), business class letenku

Informace o ceně:
 • kalkulace ceny zájezdu byla provedena na začátku sezony s nejlevnější dostupnou letenkou, cena zájezdu se proto v závislosti na obsazenosti dopravní kapacity v daném termínu může zvýšit

Medan – Deli River Hotel
Oficiální web: http://www.hotel-deliriver.com/

Bukit Lawang – Eco Lodge
Oficiální web: http://www.ecolodgebukitlawang.com/

Berastagi – Sinabung Hotel/Grand Mutiara
Oficiální web: http://www.grandmutiarahotel.com/

Samosir – Tabo Cottages
Oficiální web: http://tabocottages.com/

Typ zájezdu
Poznávací zájezdy
Dovolená s Nirvana Travel

Země
Indonésie
Poznávací zájezdy

 
www.srilanka-travel.cz www.vietnam-travel.cz www.malajsie-travel.cz Infolinka: Po-Pá: 9–18 hod. telefon 222 553 624 mobil 702 094 885

Nirvana Travel logo
CK Nirvana Travel s.r.o.
www.nirvanatravel.cz
+420 222 553 624, +420 702 094 885