Nirvana Travel Když víte, co chcete, u Nirvany to dostanete!
- citace jednoho z našich klientů:-)

Bhútán

OKRUH ZÁPADNÍM A STŘEDNÍM BHÚTÁNEM


Bhutan

Nejkomplexnější kulturně-poznávací program již pro 2 osoby

Sleva od 3 osob

Popis Termíny a ceny Fakultativní výlety

Při této cestě budete mít možnost kompletně poznat pamětihodnosti nejen v západní, ale i střední části Bhútánu, která je duchovním centrem země. Jedná se o privátní zájezd již od 2 osob, k dispozici vlastní průvodce s vozem - žádný skupinový zájezd, který vám zruší pro nenaplnění minimálního počtu účastníků.

Den 1: Přílet do Nepálu

Přílet do Káthmándú, transfer na ubytování, volný program.

Den 2: Přílet do Bhútánu a transfer do Thimphu

Po příletu na mezinárodní letiště v Paro, které se nachází v krásném údolí ve výšce 2280 m n.m., na vás bude čekat místní odborný anglicky mluvící průvodce, s nímž se vydáte na okruh Bhútánem. Nejprve vás čeká jízda cca 1 hod. údolími řek Paachu a Wangchu do hlavního města Thimphu, které se nalézá v nadmořské výšce 2320 m. Po cestě se můžete zastavit vyfotit nádherný chrám Tachog Lhakhang z 15. století a po krátké procházce dolů k řece také starý železný řetězový most z 15. století, postavený stejným stavitelem jako chrám. V Thimphu doporučujeme poklidnou procházku městem, abyste pocítili atmosféru hlavního města s jeho fotogenickými obyvateli.

Přenocování v Thimphu.

Den 3: Thimphu

Dnešní prohlídku hlavního města začnete u krásné stúpy, tzv. chorten, postavené v r. 1974 na paměť 3. krále, který se zasadil o modernizaci země. Pokračovat budete na vyhlídkové místo s ohromnou sochou sedícího Buddhy, která patří k největším na světě, odkud budete mít Thimphu jako na dlani. Chrám Changangkha byl postaven ve 12. století a je tedy nejstarším chrámem v Thimphu, uvnitř můžete vidět původní staré nástěnné malby a jedinečnou sochu Buddhy s 11 hlavami. V rezervaci se potkáte s unikátním bhútánským národním zvířetem takin. V centru Zorig Chusum se seznámíte s 13 místními tradičními uměními a řemesly. Navštívíte taktéž muzeum folklorního dědictví s typickým příkladem tradičního statku a textilní centrum, kde je k vidění tradiční styl tkaní. Fakultativně návštěva Tashichoe dzong - bývalého buddhistického kláštera, dnes sídlo vlády a krále.

Přenocování v Thimphu.

Den 4: Odjezd z Thimphu do Punakha

Dnes po snídani pojedete cca 2,5 hod. směrem do Punakha, hlavního města Bhútánu do r. 1955, přes průsmyk Dochula ve výšce 3100 m n.m., kde na vás čeká za pěkného počasí panoramatický pohled na východní Himaláje. Z průsmyku budete pokračovat dolů do údolí (Punakha 1220 m n.m.). Po obědě se vydáte příjemnou procházkou terasovitými poli k Chime Lhakhang (chrám plodnosti), který byl postaven v 15. století, trvání cca 1 hod. Po příjezdu do Punakha navštívíte Punakha Dzong (Palác velkého štěstí), který je jedním z nejkrásnějších pevností v Bhútánu -postavený v r. 1636 na soutoku dvou řek, Mo Chu a Pho Chu.

Přenocování v Punakha.

Den 5: Odjezd z Punakha do Bumthangu

Po snídani se vydáte na cca 4,5 hod. jízdu do brány středního Bhútánu - Trongsa v nadmořské výšce 2180 m. Zastávka na vyhlídce s velkolepou scenérií největší bhútánské pevnosti Trongsa Dzong, domova královských předků. Oběd v Trongsa a návštěva Ta Dzong, jež byla používána jako strážní věž pro Trongsa Dzong v době války v minulém století a v r. 2008 přeměněna na muzeum věnované vládnoucí dynastii Wangchuk. Můžete zde vidět mj. i osobní věci králů a královen Bhútánu. Potom budete pokračovat cca 2,5 hod. jízdy přes průsmyk Yontongla (3200 m n.m.) jednou z nejkrásnějších krajin Bhútanu až do Bumthangu, oblasti vysoko položených údolí (2570-3150 m n.m.).

Přenocování v Bumthangu.

Den 6: Bumthang

Bumthang je náboženským centrem Bhútánu s mnoha legendárními kláštery, chrámy a paláci. Prohlídka posvátných míst: chrám Jampa Lhakhang ze 7. století, klášter Kurjey Lhakhang, kde jsou uloženy ostatky prvních tří králů Bhútánu, Jakar Dzong (pevnost bílého ptáka) a krátkou procházkou z Kurjey do kláštera Tamzhing z 15. století. Po obědě se pojedete podívat na Meabar Tsho (hořící jezero), jedno z nejvýznamnějších svatých míst v Bhútánu. Budete-li mít zájem, můžete navštívit továrnu na švýcarský sýr a mléčnou farmu.

Přenocování v Bumthangu.

Den 7: Odjezd z Bumthang do Phobjikha

Po snídani vás čeká jízda cca 5,5 hod. do půvabného údolí Phobjikha, které se nachází ve výšce 2700 m n.m. Je to místo, kam přilétá každý rok na zimu od listopadu do konce března z Tibetu cca 400 vzácných jeřábů černokrkých. Cestou návštěva pevnosti Trongsa Dzong, uvnitř níž se nalézá 25 chrámů. Po příjezdu do údolí prohlídka krásného kláštera Gangtey Sanga Choling, který je jediným Nyingma (jedna ze 4 hlavních škol tibetského buddhismu) klášterem v západním Bhútánu. Byl postaven v r. 1613. Můžete také absolvovat cca 1,5 hod. túru přírodní stezkou Gangtey vedenou krásným borovicovým lesem s výhledem na hřadování jestřábů.

Přenocování v Phobjikha.

Den 8: Odjezd z Phobjikha do Paro

Po snídani pojedete již zpět do Paro, cesta trvá cca 6 hod. Odpoledne prohlídka strážní věže Ta Dzong, která byla postavena na obranu Ringpung Dzong a údolí Paro. V r. 1967 byla přeměněna na Národní muzeum, kde je k vidění velkolepá sbírka bhútánských artefaktů, jako jsou kostýmy, náboženské obrazy, zbraně i fascinující sbírka známek Bhútánu. Dále navštívíte Paro Ringpung Dzong, jeden z nejlepších příkladů bhútánské architektury. Pokud budete mít ještě dost energie, můžete se vydat na krátkou procházku dolů ke konzolovému mostu.

Přenocování v Paro.

Den 9: Výlet do klášteru Taktsang

Celodenní výlet k buddhistickému klášteru Taktsang, což znamená Tygří hnízdo. Byl postaven v r. 1692 na skále ve výšce 900 m (3120 m n.m.) nad údolím Paro. Jedná se o místo, které by neměl vynechat v itineráři žádný z turistů. Bhútánci dokonce věří, že ho musí jednou ve svém životě navštívit. Po túře od Taktsang můžete navštívit ještě ruiny Drukgyal Dzong (pevnost vítězství), která byla postavena v r. 1644 na oslavu vítězství nad tibetskými útočníky, ale zničena požárem v r. 1951. A po cestě zpátky můžete spatřit ještě jeden z nejstarších chrámů v Bhútánu - Kyichu Lhakhang, postavený v 7. století. Nakonec budete mít čas na procházku po městě Paro k nákupu suvenýrů a dárků.

Přenocování v Paro.

Den 10: Odlet z Bhútánu do Nepálu

Transfer na letiště Paro a odlet zpět do Nepálu. Po příletu do Káthmándú transfer na ubytování, volný program.

Den 11: Odlet z Nepálu

Transfer na letiště v Káthmándú a odlet zpět do ČR. V případě zájmu možno pobyt v Nepálu prodloužit.

 

Možnost i kratších, cenově výhodnějších programů v Nepálu - neváhejte nás kontaktovat.

V ceně:
 • leteckou přepravu z Prahy do Paro vč. let, tax s přestupy
 • 8x ubytování v 3* standard hotelech v 2lůžk. pokoji v Bhútánu
 • 2x ubytování se snídaní při přestupu v Káthmándú (1x při cestě tam a 1x při cestě zpět) vč. transferu letiště-hotel-letiště
 • 8x plná penze v Bhútánu
 • veškeré transfery privátním vozem s vlastním anglicky mluvícím průvodcem
 • vstupné do navštívených objektů dle itineráře
 • vízum do Bhútánu

Fakultativně:
 • nápoje
 • cestovní pojištění – nutné! (zajistíme/doporučujeme AIG Gold vč. příplatku za rizikové sporty - jde o turistiku nad 3.000 m n.m. - za 1.080 Kč/os. pro zájezd v celkovém
 • trvání do 17 dnů, obsahuje i pojištění storna se spoluúčastí 25 %)
 • tips pro řidiče, průvodce
 • lze za příplatek 1lůžk. pokoj, vyšší kategorie hotelu apod.

Informace o ceně:
 • kalkulace ceny zájezdu byla provedena na začátku sezony s nejlevnější dostupnou letenkou, cena zájezdu se proto v závislosti na obsazenosti dopravní kapacity v daném termínu může zvýšit
 • přesný den odletu se může změnit +-3 dny dle aktuální dostupnosti letů či požadavku klienta
 • cena za dospělou osobu na lůžku platí při obsazení pokoje 2 spolucestujícími osobami

Ubytování je zajištěno v kvalitních standard 3* hotelech.

Typ zájezdu
Poznávací zájezdy
Dovolená s Nirvana Travel

Země
Bhútán
Poznávací zájezdy

 
www.srilanka-travel.cz www.vietnam-travel.cz www.malajsie-travel.cz Infolinka: Po-Pá: 9–18 hod. telefon 222 553 624 mobil 702 094 885

Nirvana Travel logo
CK Nirvana Travel s.r.o.
www.nirvanatravel.cz
+420 222 553 624, +420 702 094 885