Nirvana Travel Když víte, co chcete, u Nirvany to dostanete!
- citace jednoho z našich klientů:-)

Srí Lanka / Bentota

NEZNÁMÝ SEVER SRÍ LANKY + PLÁŽE ZÁPADU


Jaffna

Turisty dosud málo objevená místa Srí Lanky, 10 nocí

Popis Termíny a ceny Fakultativní výlety

Pokud chcete poznat turisty ještě málo objevený sever Srí Lanky či snad jste už na Srí Lance byli a líbilo se vám tam tak, že se chcete vrátit, ale chcete vidět i něco nového, pak právě pro vás je tu náš nový okruh. Okruh je na individuální bázi, tj. vždy se uskuteční a můžeme ho i upravit dle vašich představ, prodloužíme o poznání jihu Srí Lanky apod. K dispozici budete mít při okruhu vlastního řidiče/průvodce.

Den 1: Chilaw - odpočinek u moře (večeře)
Po příletu setkání s anglicky mluvícím průvodcem (v případě zájmu zajistíme česky mluvícího za příplatek). Transfer na sever do hotelu v Chilaw (cca 50 km/1,5 h) – ubytování, odpočinek po letu, individuální program. Večeře a nocleh v Chillaw.

Den 2: jeep safari v NP Wilpattu (snídaně, večeře)
Brzy ráno se zabalenou snídaní transfer do národního parku Wilpattu (cca 100 km/2,5 h), kde podniknete jeep safari. Wilpattu je největším národním parkem na Srí Lance, právě zde máte největší šanci spatřit leoparda. Žije zde i medvěd pyskatý, jeleni, různé druhy ptáků atd. Následuje transfer na poloostrov Jaffna (cca 160 km/3,5 h), který je centrem severní části Srí Lanky. Ubytování, odpočinek, individuální program. Večeře a nocleh v Jaffna.

Den 3: město Jaffna, ostrov Nainativu (snídaně, večeře)
Po snídani transfer do malého přístavu a lodí transfer na ostrov Nainativu, který je významým cílem věřících. Prohlédnete si zde buddhistický chrám a proslulý hinduistický kovil. Návrat na pevninu a prohlídka Jaffny zahrnující tržiště, Point Pedro (nejsevernější výspa Cejlonu), Kantharodai Viharaya (ojedinělá starověká buddhistická památka cca 20 miniaturních dagob, kterých kdysi bývalo až 100), Maruthanamadam Kovil (hinduistický chrám, před kterým je umístěna 22metrová socha Hanumana). Návrat do hotelu, večeře a nocleh v Jaffna.

Den 4: pláž Casuarina, Nallur - hinduistický kovil (snídaně, večeře)
Po snídani transfer na nejkrásnější místní pláž Casuarina na ostrově Karaitivu k odpočinku u Indického oceánu. Kdo nebude chtít, má možnost individuálního fakultativního výletu na Delft Island, kde se nachází holandská pevnost postavená z korálů. Z Casuarina pláže návrat do hotelu. Odpoledne nebo navečer transfer do Nallur Kovilu – prohlídka nejúchvatnějšího hinduistického chrámu v Jaffně v drávidském stylu jižní Indie (pozor, pánové musí odložit svoje trika či košile a vstoupit nahoře bez), ideálně po 16 h odpoledne, kdy začíná každodení bohoslužba. Návrat do hotelu Večeře a nocleh v Jaffna.

Den 5: buddhistické poutní místo Mihintale (snídaně, večeře)
Po snídani transfer do Mihintale (cca 190 km/3,5 h), kde místní sinhálský král r. 247 př. Kr. po setkání se synem indického buddhistického císaře přijal buddhismus. Jedná se o komplex dagob, schodů a zbytků budov kláštera umístěné na několika vrcholcích, odkud je výhled až na Anuradhapuru, kterou navštívíte další den. Transfer na hotel v Anuradhapuře (cca 15 km/20 min.). Ubytování, odpočinek, večeře a nocleh v Anuradhapuře.

Den 6: královské město Anuradhapura (snídaně, večeře)
Po snídani celodenní prohlídka Anuradhapury, rozlehlého areálu s pozůstatky prvního královského města Cejlonu, které bylo založeno ve 4. st. př. Kr. Nachází se zde vedle monumentálních dagob a pozůstatků  některých staveb především posvátný fíkovník starý přes 2000 let (nejstarší historicky ověřený strom na světě), který vyrostl z výhonku stromu, pod kterým Buddha dosáhl osvícení. Večeře a nocleh ve stejném hotelu.

Den 7: pozůstatky kláštera Ritigala, socha v Aukana (snídaně, večeře)
Po snídani transfer do tajemné Ritigaly (cca 50 km/1,5 h), kde návštívíte starobylý klášter pohlcený džunglí. Přejezd do Aukany (cca 30 km/1 h). Tam se nachází nejvyšší a zároveň nejkrásnější socha stojícího Buddhy na ostrově. Jemná kamenosochařská práce pochází již z 5. st.! Pokračujete transferem do hotelu v Habaraně (cca 50 km/1,5 h) na ubytování a odpočinek. Večeře a nocleh v Habaraně.

Den 8: skalní pevnost Yapahuwa (snídaně, večeře)
Po snídani transfer do Yapahuwy (cca 100 km/2,5 h), jakéhosi "dvojčete" známější Sigiriye. Tato skalní pevnost, který bývala hlavním městem v 13. st., se může pochlubit zejména ozdobným schodištěm, jehož lva najdete vyobrazeného na bankovce 10 rupií. Transfer do hotelu v Bentotě (cca 210 km/4,5 h) – ubytování, konec okruhu. Večeře a nocleh v Bentotě.

Den 9-10: odpočinek v plážovém letovisku Bentota (snídaně, večeře)
Po snídani individuální program u Indického oceánu. Večeře a nocleh ve stejném hotelu.

Den 11: Bentota (snídaně)
Po snídani individuální program u Indického oceánu, v poledne check out dle hotelového řádu (zavazadla lze uložit na recepci). Transfer na letiště dle plánu letu (cca 110 km/2 h).

V ceně:
 • 10x ubytování s polopenzí v uvedených či podobných hotelech (pokoje s klimatizací)
 • letenka z Prahy do Colomba a zpět vč. letištních tax (s přestupem)
 • veškeré transfery v rámci programu klimatizovaným vozem
 • uvedený program vč. jeep safari, plavby lodí na ostrov Nainativu
 • vlastní anglicky mluvící průvodce
 • česky mluvící delegát na telefonu

Fakultativně:
 • víza na Srí Lanku
 • vstupy do navštívených objektů dle programu (cca 70 USD/os.)
 • česky mluvící průvodce
 • delší prodloužení o pobyt u moře
 • cestovní pojištění
 • vyšší kategorie ubytování
 • jiné odletové místo (Vídeň,…), business class letenku

Informace o ceně:
 • kalkulace ceny zájezdu byla provedena na začátku sezony s nejlevnější dostupnou letenkou, cena zájezdu se proto v závislosti na obsazenosti dopravní kapacity v poptávaném termínu může zvýšit
 • přesný den odletu se může změnit +-3 dny dle aktuální dostupnosti letů či požadavku klienta
 • cena za dospělou osobu na lůžku platí při obsazení pokoje 2 spolucestujícími osobami

Výlety k zakoupení na místě:

 • skalní pevnost Sigiriya + jeskynní chrámy v Dambulle 110 USD/os.
 • deštný prales Sinharaja 90 USD/os.
 • jeep safari v národním parku Uda Walawe 105 USD/os.
 • město Kandy vč. návštěvy posvátného chrámu Buddhova zubu + botanická zahrada Peradeniya + sloní útulek Pinnewala 100 USD/os.
 • jeep safari v národním parku Yala 160 USD/os.
 • rafting 95 USD/os.
 • boat safari na řece Madu 40 USD/os.
 • pozorování velryb a delfínů 100 USD/os.
 • sloní útulek Pinnewala + projížďka na slonu 110 USD/os.

Uvedené ceny zahrnují transport klimatizovaným vozem a licensovaného anglicky mluvícího průvodce/řidiče. Ceny nezahrnují vstupy, spropitné průvodci/řidiči, obědy apod. Příplatek za česky mluvícího průvodce 90 USD/den. Ceny platí při účasti 2 osob, organizovány jsou na individuální bázi.

Chilaw - Carolina Beach ***
Oficiální web: www.carolinabeachhotel.lk/

Jaffna - Valampuri Hotel ***+
Oficiální web: https://www.valampurihotel.com/

Anuradhapura - Avasta Resort ****
Oficiální web: https://avastaresort.com/

Habarana - Sungreen Resort ****
Oficiální web: https://sungreenhabarana.com/

Bentota - Joe´s Resort ***+
Oficiální web: https://www.joesresorts.com/copy-of-joes-bentota

Pokud budou výše uvedené hotely obsazené ve vámi požadovaných termínech, bude ubytování zajištěno v podobných hotelech stejné kategorie.

Typ zájezdu
Pobytové zájezdy
Dovolená s Nirvana Travel

Země
Srí Lanka
Pobytové zájezdy

Destinace
Bentota
Srí Lanka

 
www.srilanka-travel.cz www.vietnam-travel.cz www.malajsie-travel.cz Infolinka: Po-Pá: 9–18 hod. telefon 222 553 624 mobil 702 094 885

Nirvana Travel logo
CK Nirvana Travel s.r.o.
www.nirvanatravel.cz
+420 222 553 624, +420 702 094 885