Nirvana Travel Když víte, co chcete, u Nirvany to dostanete!
- citace jednoho z našich klientů:-)

Srí Lanka

NEZNÁMÁ SRÍ LANKA


Srí Lanka

Pobytově-poznávací zájezd. Už jste byli na Srí Lance a chcete poznat něco nového?

Pak je tento pobyt i okruh v jednom určen právě vám!

Sdílejte tento zájezd
Na Facebooku

Popis Termíny a ceny Fakultativní výlety

Vydejte se poznat východní pobřeží, než se sem pro jeho krásu budou pořádat masové zájezdy. Při cestě vám také ukážeme méně známá místa centrální Srí Lanky a do programu zapojíme i vás!

Den 1: Mandalagiri Vihara, NP Minneriya (večeře) 
Po přistání uvítání na letišti s anglicky hovořícím řidičem/průvodcem, následuje transfer do Habarany ve vnitrozemí ostrova. Návštěva pozůstatků kláštera u Medirigiriya s počátky již z 2. st. po Kr. Komplexu vévodí krásný kruhový dům Mandalagiri Vihara, tzv. vatadage, jehož obdobu turisté obdivují v Polonnaruwě. Zde je však starší, stojí na nízkém pahorku a vedou k němu široké granitové schody. Nejhezčí výhled na celý vatadage je od ruiny staré stupy. Nacházejí se zde též zříceniny dalších chrámů, uvnitř jednoho z nich se zachovaly 3 sochy stojícího Buddhy a po stranách 2 sedící Buddhové. Bývala zde i nemocnice, jak dokazuje dobře zachovalá koupací vana vytesaná z kamene, aby neabsorbovala léčivé přípravky. Následuje jeep safari v národním parku Minneriya, jemuž vévodí stejnojmenná vodní nádrž. Můžete se zde setkat s opicemi, jeleny, slony, leopardy a mnoha druhy nejen vodního ptactva. Večeře a nocleh v hotelu v Sigiriya.

Den 2: Trincomalee (snídaně, večeře)
Po snídani transfer na východní pobřeží ostrova do Trincomalee, kde se nacházejí snad nejkrásnější pláže na Srí Lance. Ubytování, večeře a nocleh v hotelu v Trincomalee.

Den 3-6: Trincomalee (snídaně, večeře)
Po snídani individuální program - odpočinek na pláži, koupání, doporučujeme absolvovat výlet lodí za pozorováním velryb a delfínů v oceánu. Večeře a nocleh v hotelu v Trincomalee.

Den 7: Dambulla/Sigiriya/Polonnaruwa (snídaně, večeře)
Po snídani transfer do vnitrozemí ostrova, ubytování v Sigiriya. Odpoledne si budete moci vybrat, zda si prohlédnete jeskynní chrámy v Dambulle (doporučujeme zájemcům o buddhismus), vylezete na Lví skálu v Sigiriya (fyzicky náročnější výstup, za který budete odměněni fascinující vyhlídkou) či se budete toulat mezi ruinami Polonnaruwy, hlavního města sinhálského království z 11.-12. st. (doporučujeme pro milovníky historie). Pakliže jste už na Srí Lance byli, vyberte si z výše uvedených míst to, které jste si při své předcházející cestě nejvíce zamilovali. Večeře a nocleh v hotelu v Sigiriya.

Den 8: (snídaně)
Po snídani volno, check out, transfer na letiště či do plážového letoviska na západním pobřeží k pobytu u moře.

V ceně:
 • 7x ubytování se snídaní v 3* hotelech (pokoje s klimatizací)
 • polopenze
 • letenka z Prahy do Colomba a zpět vč. letištních tax
 • veškeré transfery v rámci programu vozem či busem
 • anglicky mluvící průvodce

Fakultativně:
 • víza na Srí Lanku
 • vstupy do navštívených objektů dle programu (cca 55 USD/os.)
 • česky mluvící průvodce
 • delší prodloužení o pobyt u moře
 • cestovní pojištění
 • vyšší kategorie ubytování
 • jiné odletové místo (Vídeň,…), business class letenku

Informace o ceně:
 • kalkulace ceny zájezdu byla provedena na začátku sezony s nejlevnější dostupnou letenkou, cena zájezdu se proto v závislosti na obsazenosti dopravní kapacity v daném termínu může zvýšit

Sigiriya - Camellia Resort & Spa ***
60 pokojů v ekoresortu, k relaxaci slouží venkovní bazén či ayurvedické lázeňské centrum.
Oficiální web: http://www.camelliaresortspa.com/

Trincomalee - Pigeon Island Beach Resort ***

Pokud budou výše uvedené hotely obsazené ve vámi požadovaných termínech, bude ubytování zajištěno v podobných hotelech stejné kategorie.

Typ zájezdu
Poznávací zájezdy
Dovolená s Nirvana Travel

Země
Srí Lanka
Poznávací zájezdy

 
www.srilanka-travel.cz www.vietnam-travel.cz www.malajsie-travel.cz Infolinka: Po-Pá: 9–18 hod. telefon 222 553 624 mobil 702 094 885

Nirvana Travel logo
CK Nirvana Travel s.r.o.
www.nirvanatravel.cz
+420 222 553 624, +420 702 094 885