Nirvana Travel Když víte, co chcete, u Nirvany to dostanete!
- citace jednoho z našich klientů:-)

Laos

LAOS PLNÝ PŘEKVAPENÍ


Laos

Trekking uprostřed nádherné přírody + Vientiane a Luang Prabang

Sdílejte tento zájezd
Na Facebooku

Popis Termíny a ceny Fakultativní výlety

Den 1: Vientiane
Po příletu do laoského hlavního města Vientiane transfer do hotelu. Městečko na břehu Mekongu je fascinující směsí laoských, thajských, čínských, vietnamských a francouzských vlivů. Odpoledne prohlídka Wat Sisaket, což je nejstarší chrám ve Vientiane, zastávka u Haw Prakeo, bývalého královského chrámu, kde byla dříve uložena slavná soška Smaragdového Buddhy (dnes v Bangkoku), u impozantního památníku Patuxai, nazývanému Vítězným obloukem Vientiane, a stupy That Luang. Přenocování ve Vientiane.

Den 2: Vang Vieng (snídaně)
Ráno odjezd z Vientiane podél jedné z nejkrásnějších tras v celé Asii do Vang Vieng. Nachází se v zatáčce na řece Nam Song. Toto malé a klidné městečko se v poslední době rychle rozvíjí příchodem turistů, kteří obdivují zdejší krásné přírodní scenérie s klidnou hladinou řeky a vápencovými skalami. Po ubytování v hotelu pojedete prozkoumat jeskyni Tham Jang, kde se místní obyvatelé na začátku 19. století skrývali před čínskou invazí, a dechberoucí krajinu podél řeky Nam Song. Přenocování ve Vang Vieng.

Den 3: Luang Prabang (snídaně)
Brzy ráno přesun do Luang Prabang, několikahodinovou náročnou cestu vám vynahradí ohromující horské scenérie. Odpoledne příjezd do Luang Prabang, čas na procházku k prvnímu seznámení s tímto okouzlujícím městem plným lesklých chrámových střech, koloniální architektury i s úžasnou horskou kulisou. UNESCO ho prohlásilo za nejzachovalejší tradiční město v jihovýchodní Asii - na silnicích je zde stále malý provoz a mnichy v oranžových šatech se slunečníky zde není šance minout. Přenocování v Luang Prabang.

Den 4: Luang Prabang (snídaně)
V tento den navštívíte Národní muzeum v bývalém královském paláci, které sdružuje významnou sbírku artefaktů, odrážejících bohatou laoskou kulturu od dob raných králů až po posledního panovníka. Nádherná chrámová stavba Wat Xiengthong vás ohromí svým  zdobením s pozlacenými štuky a dveřmi. Prohlédnete si i další významné památky, včetně impozantní stúpy Wat Visoun, svatyně Wat Aham, nejstaršího chrámu města Wat Sene a Wat Mai. Ideální způsob, jak zakončit den, je sledovat nádherný západ slunce nad řekou Mekong z vrcholu hory Phousi. Odtud se ještě vydáte na pouliční noční trh, kde najdete krásné ukázky textilní ruční práce místních obyvatel a horských kmenů z okolí Luang Prabang. Přenocování v Luang Prabang.

Den 5: Ban Paklung (snídaně, oběd, večeře)
Velmi krásná horská oblast kolem Luang Prabang je ideální pro každého, kdo hledá opravdové dobrodružství a možnost trekkingu. Po snídani se vydáte přes mocný Mekong k navštěvě jedné z nejznámějších jeskyní u Luang Prabang. Poté návštěva místních vesnic menšinových etnických skupin - Ban Chane a Ban Pha Phet. Pokračujete lodí poklidnou cestou do Paklung, kde budete hosty jedné laoské rodiny vč. ubytování v jejím jednoduchém vesnickém domě. Přenocování v Ban Paklung.

Den 6: Ban Paklung - Khouangsi vodopády (snídaně, oběd, večeře)
Celodenní trek procházející různými horskými vesnicemi Ban Jong či Ban Long Phu. Cestou narazíme na mnoho etnických menšin, jejichž pozornost jistě přitáhnete, protože do této části země míří jen velmi málo návštěvníků. V Ban Saluen se vydáte přes řeku Mekong, abyste obdivovali slavné Khouangsi vodopády. Voda padající přes několikastupňové vápencové útvary do chladných a průzračných vod "bazénu" je báječné místo k relaxaci. Přenocování v Ban Thapene u Khouangsi vodopádu.

Den 7: Ban Long Lao (snídaně, oběd, večeře)
Tento den budete pokračovat v objevování krásného okolí města Luang Prabang, Obtížnější trekking po horách, v lesích, mezi potoky a rýžovými poli. V pozdním odpoledni dorazíte do Ban Long Lao, kde budete mít čas na procházku touto malou vesnicí k objevování životního stylu místních lidí. Budete zde opečováváni jako vážení hosté a budete mít šanci ochutnat domácí rýžové víno! Přenocování v Ban Long Lao ve vesnickém domu.

Den 8: Ban Xieng Mouak, Luang Prabang (snídaně, oběd)
Po snídani se vydáte na půldenní trek procházející několika dalšími horskými vesnicemi. Z Ban Xieng Mouak se odvezete místní dopravou - tuk tukem zpět do Luang Prabang. Zbytek dne volný program k vlastnímu průzkumu města, návštěvě nákupních center apod. Přenocování v Luang Prabang.

Den 9: Luang Prabang (snídaně)
Volný čas k průzkumu města až do transferu na letiště k odletu.

V ceně:
 • 8x ubytování se snídaní v uvedených či podobných hotelech
 • 4x oběd, 3x večeře
 • letenka z Prahy do Vientiane a zpět z Luang Prabang vč. letištních tax
 • veškeré transfery v rámci programu klimatizovaným vozem
 • anglicky mluvící průvodce
 • vstupy do navštívených objektů dle programu
 • pitná voda ve voze
 • lodní výlet dle programu

Fakultativně:
 • prodloužení o pobyt např. ve Vietnamu
 • vízum
 • cestovní pojištění
 • vyšší kategorie ubytování
 • jiné odletové místo (Vídeň,…), business class letenku

Informace o ceně:
 • kalkulace ceny zájezdu byla provedena na začátku sezony s nejlevnější dostupnou letenkou, cena zájezdu se proto v závislosti na obsazenosti dopravní kapacity v daném termínu může zvýšit
 • přesný den odletu se může změnit +-3 dny dle aktuální dostupnosti letů či požadavku klienta
 • cena za dospělou osobu na lůžku platí při obsazení pokoje 2 spolucestujícími osobami

Vientiane - Sengtawan Riverside Hotel ***
Hotel s restaurací na střeše, kterou prestižní server tripadvisor zařadil díky výhedu na Mekong mezi TOP10 světových střešních restaurací.
Oficiální web: http://www.sengtawan.com

Vang Vieng - The Elephant Crossing Hotel ***
Boutique hotel s 31 pokoji a krásným výhledem na vápencové pohoří se nachází na břehu řeky Nam Song.
Oficiální web: http://www.theelephantcrossinghotel.com/

Luang Prabang - Manoluck Hotel ***
Hotel s 45 pokoji se nachází cca 25 min. chůze od historického centra.
Oficiální web: http://www.manoluckhotel.com/

Ban Paklung - ubytování v soukromí

Kuangsi - Vanvisa **
Pension s restaurací v dokonalém přírodním prostředí se nachází jen cca 5 min. chůze od vodopádů a 35 min. jízdy z centra Luang Prabang.
Oficiální web:
http://www.vanvisaguesthouse.com/AtTheFalls/index.html

Ban Long Lao - ubytování v soukromí

Pokud budou výše uvedené hotely obsazené ve vámi požadovaných termínech, bude ubytování zajištěno v podobných hotelech stejné kategorie.

Typ zájezdu
Poznávací zájezdy
Dovolená s Nirvana Travel

Země
Laos
Poznávací zájezdy

 
www.srilanka-travel.cz www.vietnam-travel.cz www.malajsie-travel.cz Infolinka: Po-Pá: 9–18 hod. telefon 222 553 624 mobil 702 094 885

Nirvana Travel logo
CK Nirvana Travel s.r.o.
www.nirvanatravel.cz
+420 222 553 624, +420 702 094 885