Nirvana Travel Když víte, co chcete, u Nirvany to dostanete!
- citace jednoho z našich klientů:-)

Bulharsko

FLY AND DRIVE BULHARSKEM VČ. ČERNÉHO MOŘE


Rila

Za 10 nocí s pronájmem vozu uvidíte mj. 6 památek UNESCO

Sdílejte tento zájezd
Na Facebooku

Popis Termíny a ceny Fakultativní výlety

Poznejte pravé Bulharsko, plné úchvatných památek různých historických období i nedotčené přírody. Budete mít také možnost vykoupat se v moři.

Den 1: Sofia - klášter Rila (přibližně najetých 120 km)
Přílet na letiště v Sofii, vyzvednutí vozu a odjezd ke klášteru Rila (památka UNESCO), který se nachází necelé 2 hodiny jízdy od Sofie. Check-in v rodinném hotelu, který je  situován v blízkosti říčky, pouhých 5 km před klášterem. V hotelu je tradiční restaurace, kde si můžete vyzkoušet místní speciality - klášterní fazolová polévka, pstruh, pstruh s lesním ovocným džemem atd.

Den 2: klášter Rila - Bansko (snídaně, přibližně najetých 100 km)
Návštěva kláštera a příjemná procházka po jeho okolí. Užijte si nedotčenou přírodu pohoří Rila, nejvyšší na Balkánském poloostrově, vyhlášené národním parkem. Pokračujte na jih do vesnice Bansko, která se nachází na úpatí dalšího pohoří - národního parku Pirin (opět zapsán na Seznam UNESCO). Prozkoumejte staré město Bansko, jeho tradiční architekturu, muzea (např. Muzeum ikon) a kostel sv. Trojice. Check-in v rodinném hotelu.

Den 3: okolí Bansko (snídaně, přibližně najetých - možnost 1: max. 30 km / možnost 2: max. 230 km)
Pokud jste milovníkem hor a rádi chodíte na pěší túry, můžete jet do nedalekého města Dobrinishte (6 km) a dále sedačkovou lanovkou z chaty Gotse Delchev na chatu Bezbog (2236 m nad mořem), pak se projít příjemnou procházkou na Bezbogské jezero a Popovo jezero.
Pokud dáváte přednost prohlídce památek, můžete jet na jih od Banska směrem k Melniku (nejmenšímu bulharskému městu), které se nachází na úpatí některých pískovcových pyramid, v nichž byly vykopány vinné sklepy, a do kláštera Rojen (jednoho z nejstarších dochovaných klášterů v Bulharsku) s nádherným panoramatem směrem k hraničním horám s Řeckem.
Zpět na Bansko a nocleh ve stejném hotelu.

Den 4: Bansko - Plovdiv (snídaně, přibližně najetých 170 km)
Ráno odjíždíte z Banska, přejíždíte částí pohoří Rhodope s cílem v Plovdivu, druhém největším městě bulharska. Plovdiv byl v roce 2019 Evropským hlavním městem kultury a je jedním z nejstarších měst v Evropě. Budete mít možnost vidět rezervaci staré plovdivské architektury s dlážděnými kamennými ulicemi, muzeálními domy, galeriemi a umělci, malými restauracemi, ruinami římských dob - starověkého divadla, stadionu, fóra atd. Pokud to čas dovolí, doporučujeme navštívit Kapanu - uměleckou čtvrť Plovdivu. Check-in ve vašem hotelu a nocleh.

Den 5: Plovdiv - Kazanlak - Nesebar (snídaně, přibližně najetých 380 km)
Ranní odjezd do Kazanlaku v Údolí růží, známém i jako Údolí thráckých králů. V minulosti zde bylo vyprodukováno 75 % světové produkce růží. V současné době patří Bulharsko mezi přední čtyři producenty ve světě růží a také přední výrobce levandulového oleje. Budete moci navštívit regionální muzeum historie Kazanlak (jedno z nejstarších a nejbohatších muzeí v Bulharsku), thráckou hrobku (památka UNESCO), muzeum růže atd. Odpoledne pokračujte směrem k pobřeží Černého moře do města Nesebar (památka UNESCO). Ubytování.

Den 6: Nesebar (snídaně)
Možná návštěva Starého Nesebaru na malém poloostrově s mnoha středověkými kostely a místním muzeem nebo relaxace na pláži. Nocleh ve stejném hotelu.

Den 7: Nesebar - Varna (snídaně, přibližně najetých 100 km)
Odjezd na sever podél pobřeží Černého moře do Varny. Varna je největší bulharské město na pobřeží Černého moře. Bylo to obydlené místo ještě před tím, než zde Řekové založili kolonii Odessos kolem r. 580 př. Kr. Později, pod Římany a jejich nástupci, Slovany, se Varna stala hlavním přístavním obchodem s Konstantinopoli, Benátkami a Dubrovníkem. Možná návštěva archeologického muzea a prohlídka nejstaršího zlatého pokladu na světě, datovaného od 4 600 př. Kr. do 4 200 př. Kr. a objeveného ve Varné Necropolis. Podívejte se na centrální část města, na park Mořská zahrada, katedrálu atd. Nocleh v hotelu ve Varně.

Den 8: Varna - Arbanassi (snídaně, přibližně najetých 220 km)
Dnes odjíždíte zpět směrem na východ s mnoha zastávkami, než dojedete do muzejní vesnice Arbanassi: zkamenělé kameny (Pobiti Kamuni), mozaiky Devnya, basreliéf Jezdce na koni z 8. st. v Madara (památka UNESCO), město Šumen, zbytky hlavních měst 1. bulharského království - Pliska a Preslav atd. Příjezd do muzejní vesnice Arbanassi, která se nachází na kopci nad Veliko Turnovo. Check-in v tradičním hotelu, nocleh.

Den 9: Arbanassi - Veliko Tarnovo - Arbanassi (snídaně, přibližně najetých 50 km)
Den věnovaný městu Veliko Tarnovo - prozkoumejte toto středověké hlavní město Bulharska (11.-14. st.), které se malebně rozkládá na 4 kopcích nad řekou Jantra. Můžete jít pěšky do Starého města Veliko Tarnovo se Samovodskou čaršií - ulicí tradičních řemesel ve stylu prvních desetiletí 20. století. Navštivte královský kopec Carevec se středověkou pevností, kostel Patriarchát (sídlo bývalého nezávislého bulharského pravoslavného patriarchátu) a Balduinovu věží pojmenovanou po vůdci 4. křížové výpravy, který tam byl uvězněn. Nedaleko Veliko Tarnovo můžete navštívit také klášter Proměnění Páně a/nebo klášter Petropavlovski. Nocleh ve stejném hotelu.

Den 10: Arbanassi - Sofie (snídaně, přibližně najetých 250 km)
Odjezd do Sofie, cesta trvá cca 3,5 hodiny. Volný čas na prohlídku hlavního města Bulharska. Ve městě a jeho okolí se dochovalo několik starověkých římských, byzantských a středověkých budov, včetně Bojanského chrámu (Světové dědictví UNESCO, 4. st.), Rotundy sv. Jiří a raně byzantské baziliky sv. Sofie ze 6. století. Uvidíte také Katedrálu Alexandra Něvského, Parlamentní náměstí, Sofijskou univerzitu, Národní divadlo a starou městskou zahradu, bývalý královský palác, ruiny starověké Serdiky. Nocleh v Sofii.

Den 11: Sofie - odjezd (snídaně)
Volný čas, vrácení vozu na letišti v Sofii.

V případě zájmu vám připravíme i kratší program či tento okruh naopak prodloužit o další pobyt u moře, neváhejte nás kontaktovat.

V ceně:
 • 10x ubytování se snídaní v základní kategorii pokoje
 • zpáteční letenku z Prahy do Sofie vč. let. tax
 • pronájem vozu na 10 dní typu VW Polo, Ford Fiesta, Toyota Yaris apod. vč. pojištění CDW

Fakultativně:
 • deposit za půjčení vozu 200-250 Eur
 • prodloužení o jakýkoliv počet nocí
 • cestovní pojištění
 • vyšší kategorie ubytování či vozu
 • jiné odletové místo (Vídeň,…), business class letenku

Informace o ceně:
 • kalkulace ceny zájezdu byla provedena na začátku sezony s nejlevnější dostupnou letenkou, cena zájezdu se proto v závislosti na obsazenosti dopravní kapacity v poptávaném termínu může zvýšit
 • přesný den odletu se může změnit +-3 dny dle aktuální dostupnosti letů či požadavku klienta
 • cena za dospělou osobu na lůžku platí při obsazení pokoje 2 spolucestujícími osobami

Ubytování v pěkných 3* hotelech dle aktuální dostupnosti např. tohoto typu:

Bansko – Hotel Molerite http://molerite.com/home/ či podobný
Plovdiv – Hotel Alafrangite https://www.alafrangite.eu/ či podobný
Nesebar – Hotel St. Nikola https://www.hotel-st-nikola.com/ či podobný
Varna – Hotel Divesta http://hoteldivesta.com/ či podobný
Veliko Tarnovo – Hotel Alegro https://www.hotelalegro.com/ či podobný
Sofia – Hotel Legends https://hotel-legends.bg/  či podobný

V případě zájmu zajistíme i vyšší kategorie hotelů.

Typ zájezdu
Poznávací zájezdy
Dovolená s Nirvana Travel

Země
Bulharsko
Poznávací zájezdy

 
www.srilanka-travel.cz www.vietnam-travel.cz www.malajsie-travel.cz Infolinka: Po-Pá: 9–18 hod. telefon 222 553 624 mobil 702 094 885

Nirvana Travel logo
CK Nirvana Travel s.r.o.
www.nirvanatravel.cz
+420 222 553 624, +420 702 094 885