Nirvana Travel Když víte, co chcete, u Nirvany to dostanete!
- citace jednoho z našich klientů:-)

Laos

FASCINUJÍCÍ LAOS


Luang Prabang

Historické památky, přírodní krásy i tradiční řemesla

Sdílejte tento zájezd
Na Facebooku

Popis Termíny a ceny Fakultativní výlety

Den 1: Luang Prabang
Po příletu na letišti setkání s průvodcem a transfer do hotelu. Luang Prabang je jedním z nejzachovalejších tradičních měst v jihovýchodní Asii, jeho klid a kouzlo spolu s nádhernou přírodní scenérií a kulturními památkami z něj dělá jedno z nejkrásnějších míst k návštěvě v Laosu. Po krátkém odpočinku navštívíte impozantní stúpu Wat Visoun a svatyně Wat Aham a Wat Mai. Na kopci Mount Phousi prozkoumáte posvátnou zlacenou stúpu a především si užijete nádherný západ slunce s výhledem na město a řeku Mekong. Poté se ještě vydáte na noční trh, kde můžete najít mj. krásný výběr ručně vyráběných textilií místními lidmi. Přenocování v Luang Prabang.

Den 2: Luang Prabang, Pak Ou (snídaně)
Po snídani si prohlédnete nejstarší chrám města Wat Sene a také nádherný Wat Xiengthong, jehož střecha spadá až nízko k zemi, což je znak klasické laoské architektury. Pak se nalodíte a poplujete proti proudu řeky Mekong. Nechte se okouzlit panoramatickým výhledem na klidnou krajinu, než dosáhnete svého cíle, totiž tajemných Pak Ou jeskyní, které jsou přeplněné tisíci Buddhových soch různých tvarů a velikostí jako dary od poutníků. Při zpáteční cestě se zastavíte ve vesnici Ban Xanghai, kde se vyrábí místní specialita z rýžového vína. Po návratu do města Luang Prabang budete pokračovat několik minut jízdy autem do Ban Phanom, vesnice vyhlášené ručním tkalcovstvím. Navštívíte taktéž Ban Xangkhong a Ban Xienglek, malé vesnice známé výrobky z hedvábí, juty a papíru. Přenocování v Luang Prabang.

Den 3: Luang Prabang, vodopád Khouangsi (snídaně)
Pokud si ráno přivstanete, budete mít jedinečnou příležitost zhlédnout v Laosu stále zachovalý unikátní každodenní ranní rituál obdarování buddhistických mnichů rýží od místních obyvatel. Odtud se vydáte navštívit ranní Phosi trh s různorodou nabídkou od sušené buvolí kůže, místního čaje a ledku přes kuřata, zeleninu až po látky. Laos je vyhlášený tradičními řemesly, které budete mít možnost poznat tento den v místních vesnicích etnických menšin Ban Ouay a Ban Thapene. Když čas dovolí, pojedete ke krásnému Khouangsi vodopádu, kde se lze vykoupat v tyrkysovém bazénu nebo se projít podél lesní cestou. Návrat do Luang Prabang v pozdním odpoledni, dále navštívíte ještě tkalcovskou vesnici Ban Phanom a pozdě večer budete pozorovat západ slunce nad Wat Siphouthabath. Přenocování v Luang Prabang.

Den 4: Luang Prabang, Xiengkhouang (snídaně)
Po snídani navštívíte Národní muzeum (zavřeno v úterý) v bývalém královském paláci, které soustředí úžasnou sbírku artefaktů dokládajících bohatou laoskou kulturu od dob raných králů až po posledního panovníka. Zastavíte se ještě na centrálním tržišti a poté již absolvujete cestu dlouhou 306 km do hor, přičemž budete moci pozorovat nádherné přírodní scenérie. Cílem je Xiengkhouang, zpustošené americkým bombardováním v letech 1964 a 1973. Po příjezdu si prohlédnete působivé archeologické naleziště, kde jsou stovky velkých kamenných nádob roztroušené po celé náhorní plošině. Pokud čas dovolí, uvidíte staré hlavní město Muang Khoun a nedaleké vesnice, které jsou domovem horského kmene Hmong, pyšnící se zajímavou kulturou a bohatou historii. Přenocování v Xiengkhuang.

Den 5: Xiengkhouang, Vientiane (snídaně)
Po snídani navštívíte centrální tržiště a zbyde vám i volný čas na další prohlídku města, než se přesunete na letiště k přeletu do Vientiane. Po příletu a ubytování se budete věnovat rozkoumání okolí Vientiane: impozantní laosko-thajský Most přátelství a Buddha Park, což je okouzlující kolekce buddhistických a hinduistických soch na louce u břehu Mekongu, v blízkosti Mostu přátelství. Byly vytvořeny cca před 500 lety tajemným mnichem, který tak šířil svou životní filozofii a odhalil i své představy o vesmíru. Nádherný výhled přes řeku Mekong při západu slunce ukončí tento den. Přenocování ve Vientiane.

Den 6: Vientiane (snídaně)
Po snídani se vydáte k prohlídce hlavního města Vientiane včetně nejstaršího chrámu Wat Sisaket s tisíci miniaturních soch Buddhy a bývalého královského chrámu Wat Prakeo, kde byl před svým přestěhováním do Bangkoku umístěn slavný Smaragdový Buddha. Dopoledne ještě stihnete navštívit posvátnou That Luang stúpu a památník Patuxay, nazývaný Vítězným obloukem Vientiane. Odpoledne pěší vycházka po Vientiane, přičemž uvidíte Wat Ong Út, Wat Inpeng a Wat Haisok. Budete míjet hlavní nákupní oblasti směřující až na centrální trh Talad Sao a Talad Kouadin, kde je na prodej rozmanité zboží včetně čerstvých potravin, zboží pro domácnost, suvenýrů, textilu, zlata, stříbra a starožitností. Návrat k břehu Mekongu v pozdních odpoledních hodinách pro pozorování západu slunce. Přenocování ve Vientiane.

Den 7: Pakse, ostrov Don Khong (snídaně)
Po snídani přelet brzy ráno do Pakse. Po příletu jízda na jih do Champassak, kde navštívíte fascinující ruiny Wat Phu, které se rozkládají na úpatí hory Phu Kao. Wat Phu je památkou zařazenou od r. 2001 na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO, toto nádherné archeologické naleziště z khmerské civilizace se datuje do 10. století, předchází tedy slavnému Angkor Wat v Kambodži. Pokračovat budete po silnici na Don Khong, největší říční ostrov v regionu Jižní Mekong, známý jako 4000 ostrovů, což je jedna z nejkrásnějších oblastí v Laosu. Přenocování na ostrově Don Khong.

Den 8: ostrov Don Khong (snídaně)
Po časné snídani se vydáte do místní vesnice Ban Khone, kde uvidíte řadu památek z francouzské koloniální éry a pozůstatky první laoské železnice. Můžete i nadále objevovat oblast 4.000 ostrovů lodí – např. Liphi vodopád, jeden z nejkrásnějších vodopádů na konci laoských hranic s Kambodžou. Pokud budete mít štěstí, můžete dokonce zahlédnout vzácné sladkovodní delfíny Irrawaddy Mekong v Ban Hang Khone. Návrat do Ban Nakasang a dále se dopravíte ke slavným vodopádům Khone Phapeng, což je největší vodopád v jihovýchodní Asii, známý jako Niagara z východu. Přenocování v Don Khong Island.

Den 9: Tadlo, Pakse (snídaně)
Odjezd směrem k Tadlo, přes plošinu Boloven, která je známá pro své chladnější teploty díky umístění vysoko nad údolí Mekongu. Náhorní plošina je protkána řekami uprostřed bujných lesů, nachází se zde série velkolepých vodopádů. Po cestě budete mít možnost pozorovat pěstování kávy, čaje, kardamomu, banánů a jiných plodin. Uvidíte vodopád Tadlo, navštívíte vesnice Alak, Nge a Katu, obydlené etnickými menšinami. Příjezd do Pakse v pozdních večerních hodin. Přenocování v Pakse.

Den 10: Pakse (snídaně)
Po snídani transfer na letiště k odletu.

 

Zájezd sestavila na míru CK Nirvana Travel, může se uskutečnit kdykoliv si budete přát, stačí 2 spolucestující. Úpravy dle vašich přání samozřejmě lze. V případě zájmu pište na info@nirvanatravel.cz, sdělte nám termín, kdy chcete cestovat, připravíme vám kalkulaci na míru.

V ceně:
 • 9x ubytování se snídaní v uvedených či podobných hotelech
 • letenka z Prahy do Luang Prabang a zpět z Pakse vč. letištních tax
 • místní přelety Xiengkhouang-Vientiane a Vientiane-Pakse
 • veškeré transfery v rámci programu klimatizovaným vozem
 • anglicky mluvící průvodce
 • vstupy do navštívených objektů dle programu
 • 2 láhve vody a 2 studené ručníky na den a osobu
 • lodní výlet dle programu

Fakultativně:
 • prodloužení o pobyt např. ve Vietnamu
 • vízum
 • cestovní pojištění
 • vyšší kategorie ubytování
 • jiné odletové místo (Vídeň,…), business class letenku

Informace o ceně:
 • kalkulace ceny zájezdu byla provedena na začátku sezony s nejlevnější dostupnou letenkou, cena zájezdu se proto v závislosti na obsazenosti dopravní kapacity v daném termínu může zvýšit

Luang Prabang - Manoluck Hotel ***
Hotel s 45 pokoji se nachází cca 25 min. chůze od historického centra.
Oficiální web: www.manoluckhotel.com

Xiengkhuang - Auberge Hotel ***

Vientiane - Sengtawan Riverside Hotel ***
Hotel s restaurací na střeše, kterou prestižní server tripadvisor zařadil díky výhedu na Mekong mezi TOP10 světových střešních restaurací.
Oficiální web: www.sengtawan.com

Khong Island - Pon Arena Hotel ***
Nový hotel na břehu řeky nabízí pokoje s výhledem na hory či Mekong. Disponuje taktéž otevřenou restaurací na terase s panoramatickým výhledem na Mekong.
Oficiální web: www.ponarenahotel.com

Pakse - Pakse Hotel ***
Hotel v centru, v docházkové vzdálenosti Mekongu, obchodů atd.
Oficiální web: www.paksehotel.com

Pokud budou výše uvedené hotely obsazené ve vámi požadovaných termínech, bude ubytování zajištěno v podobných hotelech stejné kategorie.

Typ zájezdu
Poznávací zájezdy
Dovolená s Nirvana Travel

Země
Laos
Poznávací zájezdy

 
www.srilanka-travel.cz www.vietnam-travel.cz www.malajsie-travel.cz Infolinka: Po-Pá: 9–18 hod. telefon 222 553 624 mobil 702 094 885

Nirvana Travel logo
CK Nirvana Travel s.r.o.
www.nirvanatravel.cz
+420 222 553 624, +420 702 094 885