Nirvana Travel Když víte, co chcete, u Nirvany to dostanete!
- citace jednoho z našich klientů:-)

Kambodža

BEST OF KAMBODŽA


Angkor

Fascinující Angkor, hlavní město Phnom Penh a mnohem více v rámci tohoto individuálního zájezdu

Popis Termíny a ceny Fakultativní výlety Recenze

Den 1: Siem Reap 
Přílet do Siem Reap, transfer na ubytování. Přenocování v Siem Reap.

Den 2: Siem Reap - Angkor Wat, Angkor Thom, Preah Khan (snídaně)
Návštěva Angkor Wat, klenotu khmerské architektury, který je vrcholem každé návštěvy Kambodži. Největší, nejlépe dochovaný a nábožensky nejvýznamnější z chrámů v Angkoru zaujme návštěvníky jak rozsahem, tak jemnou uměleckou řezbářskou prací. Přístup vede nejprve přes obrovský příkop a pokračuje podél široké hráze. Po vstupu do hlavní chrámové struktury budete stoupat řadou galerií a nádvoří, až dosáhnete centrální svatyně, odkud se nabízí krásný výhled zpět na hráz a okolní krajinu. Po cestě se zastavte a obdivujte složité vytesané kamenné sochy nebeských tanečnic, které zdobí téměř celý povrch chrámu. Podél vnější zdi galerie se nachází nejdelší souvislý basreliéf na světě, který vypráví příběhy z hinduistické mytologie, včetně slavného stloukání oceánu mléka. Pak se vydáte k prohlídce opevněného města Angkor Thom, které se rozkládá na ploše 10 km2 a je obehnáno zdí a širokými příkopy. Ve městě se nachází mnoho z nejpopulárnějších památek Angkoru: monumentální jižní brána lemovaná po obou stranách sochami démonů a bohů, Terasa slonů a Terasa malomocného krále, bývalé prostory pro slavnostní příležitosti, chrámy Baphuon, Phimeanakas a Bayon s obřími kamennými tvářemi usmívající se do všech světových stran. Konec dne bude patřit návštěvě chrámu Preah Khan, postavenému králem Jayavarman VII., sevřený dosud kořeny úctyhodných stromů. Zabírá velkou plochu, samotný chrám je uzavřen v obdélníkové zdi cca 700 x 800 m. Přenocování v Siem Reap.

Den 3: Siem Reap - Banteay Srei, Banteay Samre, Ta Prohm, Pre Rup, Srah Srang (snídaně)
Pokračování prohlídky pamětihodností v Angkoru. Začnete návštěvou chrámu Banteay Srei, který je zdánlivě miniaturní ve srovnání s ostatními Angkor chrámy, přesto je považován za klenot klasického khmerského umění. Je postavený z růžového pískovce, stěny jsou pokryty nádherně zachovalými řezbami neobvyklé jemnosti. Následuje návštěva Banteay Samre, chrámu z poloviny 12. století zasvěcený bohu Vishnu. Poté se již vydáte do Ta Prohm, jedné z nejoblíbenějších atrakcí Angkoru, kde džungle nebyla vymýcena, a proto to zde vypadá velmi podobně, jako když objevili Angkor poprvé evropští průzkumníci. Když se bude chýlit den již k večeru, navštívíte ještě chrám Pre Rup, postavený Rajendravarmanem II. (vládl 944-968). Pyramidová stavba nese na 3. stupni pět svatyní. Název chrámu znamená otáčení těla a odkazuje na tradiční způsob kremace, v chrámu se totiž prováděly pohřby. Při  západu slunce uvidíte ještě Srah Srang, což je nádrž na východ od Banteay Kdei o velikosti 800 x 400 m s malým ostrůvkem uprostřed, kde zůstal pouze kamenný základ kdysi dřevěného chrámu. Přenocování v Siem Reap.

Den 4: Siem Reap - Roluos, farma na hedvábí (snídaně)
Dnešního dne se vydáte cca 13 km východně od Siem Reap k návštěvě chrámů tzv. Roluos skupiny, které představují jedny z prvních velkých chrámů postavených Khmery. Sloužily jako hlavní město krále Indravarmana (vládl 877-889). Nachází se zde 3 hlavní chrámy. Lolei byl postaven na ostrůvku králem Yasovarman I. (vládl 889-910), zakladatelem města Angkor. Pozoruhodné jsou zdejší pískovcové sochy v nikách chrámů i nápisy v sánskrtu na veřejích. Chrám Preah Ko postavil král Indravarman I. na konci 9. století na památku svých předků. Bakong je zasvěcen Šivovi a je to největší a nejzajímavější z chrámů skupiny Roluos. Funguje při něm stále aktivní buddhistický klášter. Odpoledne exkurze na farmu, kde se vyrábí hedvábí, což je tradiční khmerská dovednost. Budete mít možnost seznámit se s jednotlivými kroky při výrobě hedvábí: od pěstování keřů morušovníku a housenek bource morušového, přes zpracování jejich kokonů, předení, tkaní a nakonec produkci hotových výrobků, které jsou na prodej. Přenocování v Siem Reap.

Den 5: Kampong Thom - Sambor Prei Kuk (snídaně)
Přejezd ze Siem Reap do Kampong Thom. Návštěva Sambor Prei Kuk, což je nejdůležitější seskupení preangkorských památek v Kambodži. Před vzestupem Angkoru bylo v 6. století hlavním městem známým jako Isanapura. Dnes se zde nachází více než 100 malých chrámových ruin v lesním prostředí. Přenocování v Kampong Thom.

Den 6: Kampong Cham, Phnom Penh (snídaně)
Přejezd z Kampong Thom do Kampong Cham, což je živý přístav na břehu řeky Mekong s některými pěknými příklady koloniální architektury. Po obchůzce místního trhu a prohlídce města navštívíte v jeho okolí v přírodním prostředí Phnom Pros (tzv. Mužský kopec) a Phnom Srei (tzv. Ženský kopec), na jejichž vrcholech jsou vybudovány chrámy. Pokračovat budete k Wat Nokor Bachey, buddhistickému klášteru, založenému v 11. století. Na cestě do hlavního města Phnom Penh bude neobvyklou jistě zastávka na trhu v Skuon, kde obchodníci prodávají různé druhy velkých chlupatých pavouků jako lahůdku pro místní obyvatele a dobrodružné turisty. Po příjezdu do Phnom Penh ubytování a nocleh.

Den 7: Phnom Penh (snídaně)
Prohlídka pamětihodností Phnom Penh, chaotického, energického a fascinujícího města. Půvabné stromy lemované bulváry a nábřežní promenády jsou připomínkou koloniálních dob.  Návštěva chrámu Wat Phnom, kde podle legendy vzniklo město, když žena jménem Penh zde našla čtyři sochy Buddhy a postavili pro ně chrám. Poté uvidíte nádheru královského paláce, oficiální sídlo krále Norodom Sihamoni. Prohlédnete si přilehlou Stříbrnou pagodu, také známou jako Pagoda smaragdového Buddhy, a elegantní Národní muzeum, který obsahuje rozsáhlou sbírku khmerského umění. V odpoledních hodinách se dozvíte více z nedávné tragické minulosti Kambodže v Muzeu genocidy Tuol Sleng. Jedná se o budovu bývalé střední školy, která se v r. 1975 stala zařízením pro výslechy a mučení režimu Rudých Khmerů - v té době známé jako věznice s ostrahou 21, nebo jen S-21. Z velké části se zde mnoho nezměnilo, vězení dnes představuje fotografie a exponáty týkající se tisíců obětí, které prošly těmito dveřmi - pouze sedm z nich vyšlo živých. Nakonec prozkoumáte současný život města, když navštívíte jeden z Phnom Penh dvou velkých trhů - Centrální trh, který se nachází ve výrazné klenuté budově ve stylu Art Deco, nebo rozlehlý Ruský trh s labyrintem stánků prodávajících vše od CD a DVD až po hedvábí, řemeslné výrobky, šperky a další. Přenocování v Phnom Penh.

Den 8: Odlet (snídaně)
Transfer na letiště a zpět odlet do ČR.

V ceně:
 • 7x ubytování se snídaní v 3* hotelech
 • letenka z Prahy do Siem Reap a zpět z Phnom Penh do Prahy (s přestupem) vč. letištních tax
 • veškeré transfery v rámci programu vozem
 • anglicky mluvící průvodce
 • vstupy do navštívených objektů dle programu

Fakultativně:
 • víza do Kambodže
 • prodloužení o jakýkoliv počet nocí
 • cestovní pojištění
 • vyšší kategorie ubytování
 • jiné odletové místo (Vídeň,…), business class letenku

Informace o ceně:
 • kalkulace ceny zájezdu byla provedena na začátku sezony s nejlevnější dostupnou letenkou, cena zájezdu se proto v závislosti na obsazenosti dopravní kapacity v daném termínu může zvýšit.
 • Okruh se uskuteční při min počtu 2 cestujících.

Siem Reap
Starry Angkor Hotel **** http://www.starryangkorhotel.com/
Sokharoth Hotel *** http://www.sokharothhotel.com/
Angkor Panoramic Boutique Hotel *** http://www.angkorpanoramic.com/

Kampong Thom
Kampong Thom Village Hotel ***

Phnom Penh
The Frangipani Living Arts Hotel ****, http://www.frangipanilivingarts.com/

Pokud budou výše uvedené hotely obsazené ve vámi požadovaných termínech, bude ubytování zajištěno v podobných hotelech stejné kategorie.

Milan Č. (09.01.2015)

Chtěl bych Vám velice poděkovat za precizní přípravu tohoto zájezdu, nikde nenastalo sebemenší zadrhnutí...
Dozvědět se více

Typ zájezdu
Poznávací zájezdy
Dovolená s Nirvana Travel

Země
Kambodža
Poznávací zájezdy

 
www.srilanka-travel.cz www.vietnam-travel.cz www.malajsie-travel.cz Infolinka: Po-Pá: 9–18 hod. telefon 222 553 624 mobil 702 094 885

Nirvana Travel logo
CK Nirvana Travel s.r.o.
www.nirvanatravel.cz
+420 222 553 624, +420 702 094 885