Nirvana Travel Když víte, co chcete, u Nirvany to dostanete!
- citace jednoho z našich klientů:-)

Jižní Korea

BEST OF JIŽNÍ KOREA


Gyeongju

Poznávací zájezd v mezinárodní skupině s garancí odjezdu každou středu ze Soulu

Sdílejte tento zájezd
Na Facebooku

Popis Termíny a ceny Fakultativní výlety

Den 1: Soul

Přílet do Soulu, zajištěný transfer do hotelu, relaxace.

Den 2: Soul, Korean Folk Village (snídaně, oběd)

Po snídani odjezd z hotelu cca mezi 8:30-9:00 h. Dopoledne si v Soulu prohlédnete chrám Jogyesa, královský palác Gyeongbokgung (v Út palác Deoksu), vč. ceremonie střídání stráží Královské gardy a Národního lidového muzea. Navštívíte taktéž Korejské ženšenové centrum s možností nákupu produktů. Po obědě cca 1,5 hodiny cesty do skanzenu Korean Folk Village, kde se nachází na obrovské ploše nejen cca 260 různých typů domů ze všech korejských provincií, ale i pravidelné ukázky tradičních zvyklostí (svatba apod.). Návrat do Soulu, nocleh.

Den 3: Gongju [Kongdžu], Buyeo, Jeonju (snídaně)

Odjezd v 7:40 h z hotelu. Následuje transfer cca 130 km (1,5 hodiny) do Gongju, hlavního města království Baekje v letech 475-538. Zde návštěva hrobky krále Muryeonga a pevnosti Gongsanseong (UNESCO). Přejezd cca 1,5 hodiny do Buyeo, dalšího hlavního města království Baekje, které taktéž patří pod patronát UNESCO. Návštěva tzv. Baekje Cultural Land s palácem apod., kde se budete moci seznámit s kulturou království Baekje. Cesta pokračuje cca 1 hod. (80 km) do Jeonju, kde zůstala zachována tzv. Jeonju Hanok Village, tj. na 700 tradičních korejských domů tzv. hanok. Poslední dnešní přesun do Gwangju, cca 100 km (1 h 20 min.). Ubytování v Gwangju.

Den 4: Gwangju, Suncheon [Sunčchon], Yeosu [Josu] (snídaně)

Snídaně v hotelu a poté následuje návštěva Muzea města Gwangju (Po zavřeno). Přejezd cca 100 km (1 hod.) – čajové plantáže Bosung a Suncheon Bay EXPO Garden. Dále pojedete do přístavního města Yeosu, kde se porozhlédnete kolem náměstí admirála Sunsin Lee. Ubytování v Yeosu.

Den 5: Yeosu, Busan (snídaně)

Prohlídka pevnosti Jinjuseong spojené s japonskou expanzí v r. 1592. Přesun do Busanu cca 1,5 h (100 km). Návštěva rybího trhu Jagalchi, největšího v Koreji. Uvidíte plážové letovisko Haeundae. Přesun cca 100 km (1,5 hod.) do Gyeongju.

Den 6: Gyeongju, Hahoe (snídaně)

Snídaně v hotelu, v 8 h prohlídka historického města Gyeongju (UNESCO 2000), hlavního města království Sila po 1000 let. Další památky v okolí: na vrcholu hory Toham úchvatná jeskyně Seokguram, kde se nachází uvnitř hlavního sálu kulatého tvaru socha Buddhy a jeho učedníků (vstup fakultativně, není v ceně) a buddhistický chrám Bulguksa pocházející už z r. 528 (oboje UNESCO 1995). Přejezd do Andong (170 km, 2 h 30 min.) - prohlídka historické klanové vesnice Hahoe (UNESCO 2010), která si zachovala architekturu a strukturu odrážející konfuciánskou aristokratickou kulturu z dynastie Joseon. Byla založena na přelomu 14.-15. st. a lidé zde žijí doposud. Známou se stala především po návštěvě královny Alžběty II. před několika lety. Odjezd do Wonju [Wondžu] (155 km, 2 hod) na ubytování.

Den 7: Pyeongchang [Pchjongčchang], Seoraksan (snídaně)

Snídaně a přesun cca 95 km (1 hod. 20 min.) do Pyeongchang, kde se konaly zimní olympijské hry v r. 2018. Dále cca 50 km (1 hod.) zamíříte do nejslavnějšího korejského národního parku - Seoraksan (biosférická rezervace UNESCO 1982). Skalní formace (nejvyšší vrchol 1708 m n.m.), vodopády a zvláště na podzim krásně zbarvené lesy sem lákají místní i zahraniční turisty. Navštívíte buddhistický chrám Sinheungsa ze 7. století (nejstarší chrám zenbuddhismu na světě). Fakultativně možnost vyjet lanovkou na Gwongeumseong, kde se nacházejí hradní zříceniny na strmém svahu a především ohromující výhled (cca 15 USD/os.). Přejezd do hlavního města Soul cca 4 hod., příjezd cca ve 20 h. Ubytování.

Den 8: Soul (snídaně)

Individuální program. Odlet zpět do ČR.

V ceně:
  • 7x ubytování se snídaní v 3/4* hotelech
  • 1x oběd
  • letenka z Prahy do Soulu a zpět vč. letištních tax
  • veškeré transfery (skupinové) v rámci programu
  • anglicky mluvící průvodce
  • vstupy do navštívených objektů dle programu

Fakultativně:
  • možnost prodloužení o pobyt v Soulu, popř. na Jeju
  • cestovní pojištění
  • jiné odletové místo (Vídeň,…), business class letenku

Informace o ceně:
  • kalkulace ceny zájezdu byla provedena na začátku sezony s nejlevnější dostupnou letenkou, cena zájezdu se proto v závislosti na obsazenosti dopravní kapacity v daném termínu může zvýšit

Soul / Manu Hotel *** www.hotelmanu.com či podobný nebo za příplatek Fraser Place **** www.fraserplace.co.kr či podobný

Gwangju / Holiday Inn Gwangju **** www.holidayinngwangju.com nebo podobný

Yeosu / The Ocean Resort **** www.theoceanresort.co.kr nebo podobný

Gyeongju / Commodore Hotel ***+ www.commodorehotel.co.kr nebo podobný

Wonju / Inter-Burgo Hotel ****, http://wonju.inter-burgo.com/eng/ nebo podobný

Typ zájezdu
Poznávací zájezdy
Dovolená s Nirvana Travel

Země
Jižní Korea
Poznávací zájezdy

 
www.srilanka-travel.cz www.vietnam-travel.cz www.malajsie-travel.cz Infolinka: Po-Pá: 9–18 hod. telefon 222 553 624 mobil 702 094 885

Nirvana Travel logo
CK Nirvana Travel s.r.o.
www.nirvanatravel.cz
+420 222 553 624, +420 702 094 885