Nirvana Travel Když víte, co chcete, u Nirvany to dostanete!
- citace jednoho z našich klientů:-)

Thajsko / Koh Chang

ANGKOR + BANGKOK + KOH CHANG


Angkor

Individuální zájezd již pro 2 účastníky

Sdílejte tento zájezd
Na Facebooku

Popis Termíny a ceny Fakultativní výlety

Tento program jsme na míru zpracovali našim klientům, proto si vám ho dovolujeme prezentovat - nabídku přímo pro vás ale zpracujeme celoročně, sdělte nám své požadavky a preference!

Den 1: KAMBODŽA – PROGRAM S VLASTNÍM PRŮVODCEM

Siem Reap - Angkor Thom

Po příletu do Siem Reap uvítání na letišti s vlastním průvodcem a řidičem. Zahájení prohlídky pamětihodností v Angkoru. Návštěva opevněného města Angkor Thom, které se rozkládá na ploše 10 km2 a je obehnáno zdí a širokými příkopy. Ve městě se  nachází mnoho z nejpopulárnějších památek Angkoru: monumentální jižní brána lemovaná po obou stranách sochami démonů a bohů, Terasa slonů a Terasa malomocného krále, bývalé prostory pro slavnostní příležitosti, chrámy Baphuon, Phimeanakas a Bayon s obřími kamennými tvářemi usmívající se do všech světových stran. Sledování západu slunce nad Angkorem bude vrcholným zážitkem. Přenocování in Siem Reap.

Den 2: KAMBODŽA – PROGRAM S VLASTNÍM PRŮVODCEM

Siem Reap - Angkor Wat, Ta Prohm, Ta Som, Neak Pean, Preah Khan (snídaně)

Po snídani vás vyzvedne v hotelu váš průvodce a společně budete pokračovat v prohlídce Angkoru. Návštěva Angkor Wat, klenotu khmerské architektury, který je vrcholem každé návštěvy Kambodži. Největší, nejlépe dochovaný a nábožensky nejvýznamnější z chrámů v Angkoru zaujme návštěvníky jak rozsahem, tak jemnou uměleckou řezbářskou prací. Přístup vede nejprve přes obrovský příkop a pokračuje podél široké hráze. Po vstupu do hlavní chrámové struktury budete stoupat řadou galerií a nádvoří, až dosáhnete centrální svatyně, odkud se nabízí krásný výhled zpět na hráz a okolní krajinu. Po cestě se zastavte a obdivujte složité vytesané kamenné sochy nebeských tanečnic, které zdobí téměř celý povrch chrámu. Podél vnější zdi galerie se nachází nejdelší souvislý basreliéf na světě, který vypráví příběhy z hinduistické mytologie, včetně slavného stloukání oceánu mléka. Poté se již vydáte do Ta Prohm, jedné z nejoblíbenějších atrakcí Angkoru, kde džungle nebyla vymýcena, a proto to zde vypadá velmi podobně, jako když objevili Angkor poprvé evropští průzkumníci. Také malý chrám Ta Som z 12. století má východní bránu celou porostlou stromem. Pokračujete k Neak Pean, nádrži, která má prý představovat posvátné himalájské jezero, uprostřed je kulatý ostrůvek s chrámem. Konec dne bude patřit návštěvě chrámu Preah Khan, postavenému králem Jayavarman VII., sevřený dosud kořeny úctyhodných stromů. Zabírá velkou plochu, samotný chrám je uzavřen v obdélníkové zdi cca 700 x 800 m. Přenocování v Siem Reap.

Den 3: KAMBODŽA – PROGRAM S VLASTNÍM PRŮVODCEM

Siem Reap - Roluos, Banteay Srei, Banteay Samre, Pre Rup (snídaně)

Po snídani se opět setkáte spolu se svým řidičem a průvodcem a dnešního dne se s nimi vydáte cca 13 km východně od Siem Reap k návštěvě chrámů tzv. Roluos skupiny, které představují jedny z prvních velkých chrámů postavených Khmery. Sloužily jako hlavní město krále Indravarmana (vládl 877-889). Nachází se zde 3 hlavní chrámy. Lolei byl postaven na ostrůvku králem Yasovarman I. (vládl 889-910), zakladatelem města Angkor. Pozoruhodné jsou zdejší pískovcové sochy v nikách chrámů i nápisy v sánskrtu na veřejích. Chrám Preah Ko postavil král Indravarman I. na konci 9. století na památku svých předků. Bakong je zasvěcen Šivovi a je to největší a nejzajímavější z chrámů skupiny Roluos. Funguje při něm stále aktivní buddhistický klášter. Následuje přesun přímo do Angkoru a návštěva chrámu Banteay Srei, který je zdánlivě miniaturní ve srovnání s ostatními Angkor chrámy, přesto je považován za klenot klasického khmerské umění. Je postavený z růžového pískovce, stěny jsou pokryty nádherně zachovalými řezbami neobvyklé jemnosti. Následuje návštěva Banteay Samre, chrámu z poloviny 12. století zasvěcený bohu Vishnu. Když se bude chýlit den již k večeru, navštívíte ještě chrám Pre Rup, postavený Rajendravarmanem II. (vládl 944-968). Pyramidová stavba nese na 3. stupni pět svatyní. Název chrámu znamená otáčení těla a odkazuje na tradiční způsob kremace, v chrámu se totiž prováděly pohřby. Přenocování v Siem Reap.

Den 4: PŘELET Z KAMBODŽI DO THAJSKA

(snídaně)

Snídaně, v dopoledních hodinách vystěhování z hotelu a zajištěný transfer na letiště k přeletu ze Siem Reap do Bangkoku. Po příletu do Bangkoku zajištěný transfer do hotelu. Individuální program. Přenocování v Bangkoku.

Den 5: THAJSKO – INDIVIDUÁLNÍ PROGRAM

Bangkok (snídaně)

Snídaně, individuální program – doporučujeme prohlídku Bangkoku – komplex Královského paláce a nejvýznamnější chrámy. Přenocování v Bangkoku.

Den 6: THAJSKO – INDIVIDUÁLNÍ PROGRAM

Bangkok (snídaně)

Snídaně, individuální program – doporučujeme celodenní výlet do bývalého hlavního města Siamu - Ayutthaya, jehož pozůstatky jsou na Seznamu světového dědictví UNESCO. Některé výlety nabízejí zpáteční cestu formou plavby po řece. Výlety je možné si zarezervovat na mnoha místech v Bangkoku. Přenocování v Bangkoku.

Den 7: THAJSKO – INDIVIDUÁLNÍ PROGRAM

Bangkok (snídaně)

Snídaně, individuální program – doporučujeme půldenní výlet na plovoucí trh v Damnoen Saduak. Opět výlety je možné si zarezervovat na mnoha místech v Bangkoku. Přenocování v Bangkoku.

Den 8: THAJSKO – PŘEJEZD Z BANGKOKU NA KO CHANG

(snídaně)

Snídaně, v dopoledních hodinách vystěhování z hotelu a zajištěný privátní transfer do hotelu na ostrově Ko Chang. Ubytování a individuální program. Přenocování na Ko Chang.

Den 9-15: THAJSKO – INDIVIDUÁLNÍ POBYT

Ko Chang (snídaně)

Individuální pobyt v letovisku.

Den 16: THAJSKO – PŘEJEZD Z KO CHANGU NA LETIŠTĚ DO BANGKOKU

(snídaně)

Po snídani vystěhování z pokoje, zajištěný privátní transfer z hotelu na letiště.

Letovisko:
Koh Chang

V ceně:
 • zpáteční letenka z Prahy do Siem Reap a z Bangkoku do Prahy vč. let. tax (s přestupy)
 • transfer z letiště v Siem Reap do hotelu a zpět
 • 3x ubytování se snídaní v Siem Reap v Kambodži
 • uvedený program v Kambodži s vlastním anglicky (popř. německy – dle volby klientů) mluvícím průvodcem vč. všech transferů klimatizovaným privátním vozem
 • vstupné v Kambodži
 • přelet ze Siem Reap do Bangkoku
 • transfer z letiště v Bangkoku do hotelu v Bangkoku
 • 4x ubytování se snídaní v Bangkoku
 • transfer z hotelu v Bangkoku do hotelu na Ko Changu
 • 8x ubytování se snídaní na Ko Changu
 • transfer z hotelu na Koh Changu na letiště do Bangkoku

Fakultativně:
 • cestovní pojištění
 • víza do Kambodži

Informace o ceně:
 • CENA OD (zkalkulujeme vám cenu zájezdu na míru v požadovaném termínu, cena zájezdu se může v závislosti na obsazenosti dopravní kapacity v daném termínu změnit)

Ubytování v kvalitních 3* hotelech - konkrétní názvy se dozvíte v nabídce zpracované přímo na termín, který vám vyhovuje.

Typ zájezdu
Pobytové zájezdy
Dovolená s Nirvana Travel

Země
Thajsko
Pobytové zájezdy

Destinace
Koh Chang
Thajsko

 
www.srilanka-travel.cz www.vietnam-travel.cz www.malajsie-travel.cz Infolinka: Po-Pá: 9–18 hod. telefon 222 553 624 mobil 702 094 885

Nirvana Travel logo
CK Nirvana Travel s.r.o.
www.nirvanatravel.cz
+420 222 553 624, +420 702 094 885