Nirvana Travel Když víte, co chcete, u Nirvany to dostanete!
- citace jednoho z našich klientů:-)

Portugalsko

ADVENT NA MADEIŘE SE SLOVENSKÝM PRŮVODCEM


Funchal

Prožijte advent 6.-13.12.2020 v evropské exotice!

Sdílejte tento zájezd
Na Facebooku

Popis Termíny a ceny Fakultativní výlety

Proč s námi na tento zájezd:

 • v prosinci na Madeiře příjemné teploty cca 20°C
 • zkušená slovenská průvodkyně dlouhodobě žijící na Madeiře
 • vyzdobený vánoční Funchal
 • bezpečná destinace - testy na covid-19 provádí madeirská strana ZDARMA po příletu (takže nemocní se na ostrov nedostanou), nejedná se o přelidněnou evropskou metropoli
 • Madeira je součástí Portugalska, tj. po návratu do ČR nemusíte na covid test

Program:

6.12. Funchal
Přílet na Madeiru, uvítání na letišti slovenskou delegátkou, zajištěný transfer do hotelu, ubytování a individuální program.

7.12. Funchal - city tour
V 9 h začátek celodenní city tour po Funchalu, hlavním městě Madeiry. Zastavíme se u sochy rakouské císařovny Sissi, v parku regionální vlády (s krásným výhledem na Funchal) a vedlejším parku Santa Catarina, u sochy Kryštofa Kolumba, Divadla, sochy mořeplavce Zarca, který Funchal založil, a v Katedrále. Dále budete pokračovat k Radnici a jezuitskému kostelu Igreia de Colegio. Ochutnávka vína v nejstarší vinné pivnici Oliveiras. Malebnými uličkami starého města se dostanete k tržnici, kde budete mít na cca 30 min. rozchod. Přejezd do části Monte, kam můžete fakultativně vyjet i lanovkou za 11,00 €/os. Prohlídka úchvatné Tropické zahrady (vstup 12,50 €/os. se platí na místě) a kostela Monte, kde je pochovaný poslední rakouský císař Karel I. K návratu dolů z kopce Monte můžete využít místní atrakce - sjezdu na sáňkách za 15,00 €/os. ve dvojsáňkách. Návrat do hotelu cca v 17 h.

8.12. výlet do západní části Madeiry
Odjezd z hotelu v 9 h k poznání nejkrásnějších míst západní části ostrova Madeira. Hlavní cesta ostrova Estrada Monumental nás zavede do městečka Camara de Lobos (Winston Churchill zde trávil čas malováním obrazů a také zde vznikla replika lodi Kryštofa Kolumba, kterou najdete v přístavu a slouží jako výletní loď). Cesta pokračuje na Cabo Girão, které je druhým nejvyšším útesem do moře na světě. Následuje São Vicente, kde se nachází vulkanická jeskyně s vulkanickým centrem (návštěva - vstupné 6,50 €/os.). Poté vyhlídka s vodopádem Veu da Noiva známý i jako „Nevěstin závoj“. Dále se přes Seixal a Ribeira de Janela, kde je vodní elektrárna a černé lávové skály, dostaneme do Porto Moniz. Zde se nachází přírodní koupaliště z vulkanických kamenů. Zpátky přes São Vicente až do Funchalu. Návrat do hotelu cca v 17 h.

9.12. Funchal - volný den
Tento den je odpočinkový a máte volno na své zájmy a aktivity, doporučujeme např. plavbu replikou lodi Kryštofa Kolumba za velrybami a delfíny a dále podél pobřeží (zajistí delegátka na místě v případě zájmu).

10.12. výlet do východní části Madeiry
Odjezd z hotelu po snídani v 9 h. Celodenní výlet na východní část ostrova začneme návštěvou vesničky Camacha, která je centrem výroby proutěného zboží. Pokračujete výjezdem na 2. nejvyšší vrchol Madeiry Pico Arieirro (1818 m n.m.). Dále pojedete vnitrozemím do Ribeiro Frio, známé chováním pstruhů. Zde podniknete krátkou levádu (turistická stezka podél původních zavlažovacích kanálů) na vyhlídku Balcões, odkud se vám naskytne panoramaticky výhled na hory zespodu. Leváda trvá cca 35 min. Zastávka na oběd v „Casa de Cha do Faial“ (nepovinný, není v ceně). Po cestě na severovýchod navštívíme městečko Santana, najdete zde jedny z posledních typických madeirských domečků ve tvaru písmena „A“. Zastavíte se na vyhlídce Ponta do Rosto na nejvýchodnějším cípu ostrova (v případě dobrého počasí je možné vidět ostrov Porto Santo). Zpět podél pobřeží přes Machico (bývalé hlavní město) a kolem přistávací dráhy do Funchalu. Návrat do hotelu cca v 17 h.

11.12. výlet za turistikou (levada Maroços + Ponta do São Lourenço)
Jednoduchá levada Maroços zvaná také "Mimózová Levada" prochází mezi horami a údolím v oblasti Machico, kde lze pozorovat kontrast přírodní vegetace s terasovými políčky, na kterých zdejší farmáři pěstují různou zeleninu a ovoce. Na této levadě uvidíte množství květů vč. již zmíněné mimózy, a jiné zajímavé rostliny a stromy. Začátek levady je v Maroços a končí u baru Jacare, kde se můžete občerstvit. Levada je dlouhá 9 km a trvá cca 2,5 hodiny, je vhodná pro všechny věkové kategorie. Další část našeho dnešního dne je turistika na Ponta do Sao Lorenco, která je známá svými krásnými lávovými panoramaty. Výšlap bude do prvního sedla k vulkanickým komínům, odkud při vzniku Madeiry vyvěrala láva. Je to úžasná hra světla a divoké přírody. Nakonec se přesuneme do Machico, kde začíná historie Madeiry od roku 1420 díky 3 portugalským mořeplavcům a my tímto malebným místem ukončíme dnešní výlet. Návrat do hotelu cca v 17 h.

12.12. Funchal - volný den
Tento den máte volno na rozloučení s Funchalem. Můžete např. navštívit Muzeum CR7 (Cristiana Ronalda), fotogenickou pevnost Sao Tiago nebo se vydat na procházku k největší funchalské pláži Praia Formosa.

13.12. Funchal 
Snídaně, v dopoledních hodinách check out z hotelu (zavazadla možno uložit na recepci). Zajištěný transfer na letiště, odlet zpět do ČR.

Co lze zažít, či vidět v letovisku a jeho okolí:
Canico

V ceně:
 • zpáteční letenka z Prahy do Funchalu vč. příručního zavazadla 8 kg/os.
 • 7x ubytování se snídaní/polopenzí v 3* hotelu
 • transfer z letiště do hotelu při příletu a z hotelu na letiště při odletu
 • veškeré transfery minibusem
 • uvedený program se slovensky hovořícím průvodcem

Fakultativně:
 • povinné vstupy do Tropické zahrady 12,50 Eur/os. a do jeskyní Grutas 6,50 Eur/os. (vybírá průvodkyně na místě)
 • fakultativní vstupy - možnost jízdy na sáňkách 15 EUR/os., lanovka Monte 11 EUR/os., oběd během celodenního výletu na západní a východní pobřeží 15 EUR/os./oběd
 • cestovní pojištění
 • odbavené zavazadlo 23 kg/os. (může si dokoupit např. jen 1 cestující z dvojice)

Informace o ceně:
 • zájezd se uskuteční při min. počtu 10 účastníků

Funchal - Mimosa Hotel ***
https://www.dorisol.com/dorisol-mimosa/

Poloha: v turistické zóně s restauracemi, obchody, koupalištěm Lido a pobřežní promenádou, cca 2 km od centra Funchalu.
Vybavení: krytý bazén, fitness, Wi-Fi připojení.
Ubytování: apartmány s kuchyňským koutem.
Stravování: snídaně, popř. polopenze.

Typ zájezdu
Poznávací zájezdy
Dovolená s Nirvana Travel

Země
Portugalsko
Poznávací zájezdy

 
www.srilanka-travel.cz www.vietnam-travel.cz www.malajsie-travel.cz Infolinka: Po-Pá: 9–18 hod. telefon 222 553 624 mobil 702 094 885

Nirvana Travel logo
CK Nirvana Travel s.r.o.
www.nirvanatravel.cz
+420 222 553 624, +420 702 094 885