Nirvana Travel Když víte, co chcete, u Nirvany to dostanete!
- citace jednoho z našich klientů:-)

Portugalsko

MADEIRA - FLY AND DRIVE


Madeira

Poznejte Madeiru s pronájmem vozu na 5 dní a ubytováním v superior hotelech

Sdílejte tento zájezd
Na Facebooku

Popis Termíny a ceny Fakultativní výlety Recenze

Den 1: Funchal
Přílet na ostrov Madeira a cca 25minutový transfer z letiště do Funchalu, kde se ubytujete.

Den 2: Funchal (snídaně)
Snídaně, volný program. Doporučujeme návštěvu Katedrály, vinné pivnice Oliveiras, tržnice, lanovky na Monte a zde si můžete prohlédnout kostel Monte, zahrady Monte (vstupné 10 Eur/os.), dále se z Monte můžete dostat menší lanovkou do botanické zahrady (vstup 6 Eur/os.). Pokud budete mít zájem o plavbu, kontaktujte delegáta, zajistí plavbu na katamaránu či na lodi Santa Maria (každá z plaveb trvá cca 3 hod. a stojí cca 30 Eur/os.), pokud budete mít štěstí, můžete zahlédnout delfíny či velryby.

Den 3: Pico do Arieiro, severní část Madeiry vč. Santany (snídaně)
Po snídani v 9.30 h přistavení zapůjčeného auta k hotelu. Po snídani vyjedete směrem k 2. nejvyššímu vrcholu Madeiry Pico do Arieiro (1818 m n.m.). Poté zajeďte do Ribeiro Frio, v malebné zahradě zde můžete navštívit pstruží farmu a zároveň si udělat cca hodinovou procházku na vyhlídku Balcões. Dále budete pokračovat přes vesničku Faial, kde se lze občerstvit v restauraci vytesané do skály „Grutas“. Pod restaurací vede cesta k pěknému zálivu s možností koupání. Další zastávkou je Santana, vesnička na severu ostrova s typickými malými domky ve tvaru do písmene A a s doškovými střechami. Přejezd přes oblast São Vicente do letoviska Porto Moniz, kde máte zajištěné ubytování na 3 noci.

Den 4 a 5: severní pobřeží Madeiry vč. Porto Moniz (snídaně)
Vydejte se podél severního pobřeží do Sao Vicente, kde se nachází vulkanická jeskyně „Grutas“, jejíž prohlídku můžete spojit s návštěvou vzdělávacího vulkanického centra (vstupné 7 Eur/os.). Starou cestou (úzká a klikatá) se vydejte zpět do Porto Moniz, budete odměněni nádhernými výhledy, např. na vodopád "Nevěstin závoj" vytékající ze skály přímo do Atlantiku. Porto Moniz je proslulé zejména svým přírodním lávovým koupalištěm (otevřeno po celý rok, vstup 2 Eur/os.), které se plní přílivovými vlnami. Další den se můžete vydat z Porto Moniz cestou nahoru směrem na Paul da Serra. Jeďte přes oblast Rabaçal, kde doporučujeme absolvovat známou levádu „25 Fontes“, a dále až k Bica da Cana. Zpět do hotelu.

Den 6: západní pobřeží Madeiry (snídaně)
Přejezd ze severu na západní pobřeží. Dojedete až do Ponta do Pargo, kde si udělejte přestávku u vyhlídky s majákem. Dále můžete pokračovat v zastávkách v malých vesničkách jako Paúl do Mar, Jardim do Mar nebo Calheta, kde se nachází továrna na zpracování cukrové třtiny a možnost koupání na písečné pláži. Dále se po jihozápadním pobřeží dostanete do Ponta do Sol a Ribeira Brava, kde se napojíte na dálnici až do Funchalu. Případně si můžete zajet do vnitrozemí do Eira do Serrado a poté do Curral das Freiras (Údolí jeptišek) a až potom do Funchalu, kde na vás čeká ubytování v posledním hotelu.

Den 7: Funchal a okolí (snídaně)
Z Funchalu si můžete udělat půldenní výlet na Pico do Barcelo, odkud spatříte Funchal jako na dlani, a Eira do Serrado (1095 m n.m.) s výhledem na Údolí jeptišek. Další doporučený program pro tento den – návštěva sousední vesničky Garajau, kde zhlédnete sochu Ježíše Krista, podobnou té známé v Riu de Janeiru. Nedaleko sochy vede lanovka, kterou je možné sjet na malou pláž, kde se můžete vykoupat. V okolí stojí rovněž za návštěvu Palheiro Garden/Blandy´s Garden s exotickými druhy rostlin a stromů (vstupné 10,50 Eur/os.). Dále můžete pokračovat do vesničky Camacho, kde můžete naživo pozorovat při práci výrobce proutěného nábytku. V Santo da Serra si můžete zahrát golf, projet se na koni či navštívit malý zvířecí park. Rozhodně se vydejte až na východní cíp ostrova, který je svou vegetací a vyprahlým rázem krajiny zcela odlišný od zbytku Madeiry. Zde v severní části navštivte vyhlídku Ponta do Rosto a v jižní Baia d´Abra. Návrat do hotelu, nocleh.

Den 8: Funchal (snídaně)
Snídaně, odevzdání vozu, transfer na letiště, odlet zpět do ČR. (V případě časného odletu odevzdáte auto večer předešlého dne.)

OSOBNĚ JSME MADEIRU PROCESTOVALI

Co lze zažít, či vidět v letovisku a jeho okolí:
Canico
Funchal
Ponta do Garajau

V ceně:
 • 7x ubytování se snídaní v základní kategorii pokoje
 • zpáteční letenku z Prahy do Funchalu vč. let. tax
 • transfer z letiště do hotelu při příletu a z hotelu na letiště při odletu
 • pronájem vozu typu A (bez klimatizace) na 5 dní - Peugeot 107 / Daihatsun Sirion / Renault Twingo Walkman / Citroen C1
 • slovensky mluvící delegát na telefonu

Fakultativně:
 • prodloužení pobytu
 • cestovní pojištění
 • vyšší kategorie ubytování
 • vyšší kategorie vozu
 • buď připojištění vozu za cca 12 Eur/den nebo se na místě skládá vratná záloha 300 Eur
 • pohonné hmoty, parkovné
 • jiné odletové místo (Vídeň,…), business class letenku

Informace o ceně:
 • kalkulace ceny zájezdu byla provedena na začátku sezony s nejlevnější dostupnou letenkou, cena zájezdu se proto v závislosti na obsazenosti dopravní kapacity v daném termínu může zvýšit

Funchal – Hotel do Carmo ***
Hotel v centru města.
Oficiální web: http://www.hoteldocarmomadeira.com/

Porto Moniz – Moniz Sol Hotel ****
Oficiální web: http://www.hotelmonizsol.pt/en

Funchal  – Jardins d´Ajuda ****
Oficiální web: http://www.hoteljardinsdajuda.com/

Pokud budou výše uvedené hotely obsazené ve vámi požadovaných termínech, bude ubytování zajištěno v podobných hotelech stejné kategorie.

paní Miroslava (19.05.2015)

Byli jsme velmi spokojeni s organizací pobytu, s výběrem lokalit k ubytování a s kvalitou hotelů. Navržený program byl dobře naplánován, i když jsme se ho striktně samozřejmě nedrželi...
Dozvědět se více


paní Lada (08.10.2017)

Ještě jsem se nedostala k tomu, abych Vaší CK poděkovala za skvělou organizaci na Madeiře.
Dozvědět se více

Typ zájezdu
Poznávací zájezdy
Dovolená s Nirvana Travel

Země
Portugalsko
Poznávací zájezdy

 
www.srilanka-travel.cz www.vietnam-travel.cz www.malajsie-travel.cz Infolinka: Po-Pá: 9–18 hod. telefon 222 553 624 mobil 702 094 885

Nirvana Travel logo
CK Nirvana Travel s.r.o.
www.nirvanatravel.cz
+420 222 553 624, +420 702 094 885