Nirvana Travel Když víte, co chcete, u Nirvany to dostanete!
- citace jednoho z našich klientů:-)

Srí Lanka

VŠE, CO JSTE DOSUD NEVĚDĚLI O ČAJI


Srí Lanka

Pobytově-poznávací zájezd. Pijete rádi kvalitní čaj? Poznejte jeho cestu na váš stůl!

Sdílejte tento zájezd
Na Facebooku

Popis Termíny a ceny Fakultativní výlety

Pijete rádi kvalitní čaj? Poznejte jeho cestu na váš stůl!

Den 1: Colombo (večeře)
Po přistání uvítání na letišti s anglicky hovořícím řidičem/průvodcem, transfer do hlavního města Colombo. Prohlídka města spojená s návštěvou aukce čaje (pouze Út a St). Jedná se o největší aukci čaje na světě, jež oslavila v r. 2013 již 130. výročí. Makléři, kteří v předcházejících dnech obdrželi stovky vzorků z čajových plantáží, zde prodávají čaj exportérům. Večeře a nocleh v hotelu v Colombu.

Den 2: Pinnawela, Kandy (snídaně, večeře)
Po snídani odjezd do Centrální vysočiny do města Kandy (500 m n.m.), z jehož okolí pochází černý čaj výrazné chuti, který nejlépe chutná s mlékem. Po cestě návštěva sloního útulku v Pinnawela, kde možno zhlédnout několik desítek osiřelých či ve volné přírodě zraněných slonů vč. krmení slůňat a koupání celého stáda v řece. Prohlídka Kandy, města malebně rozprostřeného na zelených pahorcích, vč. návštěvy chrámu, který uchovává posvátnou relikvii Buddhova zubu. Večeře a nocleh v hotelu v Kandy.

Den 3: Kandy (snídaně, večeře)
Po snídani transfer do Hanthana, cca 4 km jižně od Kandy, kde návštívíte Muzeum čaje, umístěné v bývalé továrně na čaj z r. 1925. Je zde umístěna ve 4 patrech expozice starých strojů, historických fotografií apod., knihovna, audiovizuální sál, prodejna a v nejvyšším patře vyhlídková restaurace. Návštěva vůbec první čajové plantáže na Srí Lance – Loolecodera Estate, kterou založil cca 35 km jiždě od Kandy James Taylor v r. 1867, a následně v r. 1872 i továrnu. Na plantáži se nachází mj. kamenné "sedátko", odkud Taylor obdivoval krásu zdejší přírody, ruina jeho bungalovu a studna, z které čerpal vodu. Návrat do Kandy, večeře a nocleh.

Den 4: Nuwara Eliya (snídaně, večeře)
Po snídani transfer do vysokohorského letoviska Nuwara Eliya (1889 m n.m.) s krásnými sceneriemi kopců porostlých čajovníkem. Po cestě zastávka na čajové plantáži Mackwoods Estate, kde se pěstuje jeden z nejkvalitnějších vysokohorských čajů. Produkce čistého černého čaje, aromatizovaných a míchaných čajů i čajů pro znalce - bílý tipsový čaj a zlatý. Návštěva továrny na zpracování čaje, kde se seznámíte s procesem výroby. Projížďka městem Nuwara Eliya, večeře a nocleh ve městě.

Den 5: (snídaně, večeře)
Velmi brzy ráno ještě před snídaní výprava za sběrači čaje s možností vyzkoušet si sbírat čajové lístky přímo na plantáži. Zpět do hotelu na snídani a následuje transfer na nádraží do Nanu Oya – panoramatická jízda vlakem do Ella (vlak odjíždí v 9:30 nebo ve 12:45 h a cesta trvá cca 4 hod.). Z nádraží v Ella transfer na jižní pobřeží, po cestě zastávka na jižněji položených plantážích, tzv. „Low Growing Tea Estates“, tj. do 600 m n.m. Ubytování v známém letovisku Hikkaduwa s širokými možnostmi vodních sportů i zábavních příležotostí.

Den 6-7: Hikkaduwa (snídaně, večeře)
Individuální program v plážovém letovisku.

Den 8: Hikkaduwa (snídaně)
Snídaně, check out a transfer na letiště do Colomba k odletu zpět do ČR nebo možnost prodloužení pobytu u moře.

V ceně:
 • 7x ubytování s polopenzí v 3* hotelech (pokoje s klimatizací)
 • letenka z Prahy do Colomba a zpět vč. letištních tax
 • veškeré transfery v rámci programu vozem či busem
 • anglicky mluvící průvodce

Fakultativně:
 • víza na Srí Lanku
 • vstupy do navštívených objektů dle programu (cca 36 USD/os.)
 • vlaková jízdenka Nanu Oya-Elle (cca 8 USD/os., nelze předem)
 • česky mluvící průvodce
 • delší prodloužení o pobyt u moře
 • cestovní pojištění
 • vyšší kategorie ubytování
 • jiné odletové místo (Vídeň,…), business class letenku

Informace o ceně:
 • kalkulace ceny zájezdu byla provedena na začátku sezony s nejlevnější dostupnou letenkou, cena zájezdu se proto v závislosti na obsazenosti dopravní kapacity v daném termínu může zvýšit

Colombo - Concord Grand ***
Oficiální web: http://www.hotelconcordgrand.com/

Kandy - Oruthota Chalets ***
Příjemný menší rodinný hotýlek s bazénem v krásném přírodním prostředí s výhledem na nádrž Victoria, cca 18 km od centra Kandy.
Oficiální web: http://www.oruthotachalets.lk/

Nuwara Eliya - Summerhill Breeze ***
Oficiální web: http://www.oakraysummerhillbreeze.com/

Hikkaduwa - Lanka Supercorals **
Oficiální web: http://www.hotellankasupercorals.com

Pokud budou výše uvedené hotely obsazené ve vámi požadovaných termínech, bude ubytování zajištěno v podobných hotelech stejné kategorie.

Typ zájezdu
Poznávací zájezdy
Dovolená s Nirvana Travel

Země
Srí Lanka
Poznávací zájezdy

 
www.srilanka-travel.cz www.vietnam-travel.cz www.malajsie-travel.cz Infolinka: Po-Pá: 9–18 hod. telefon 222 553 624 mobil 702 094 885

Nirvana Travel logo
CK Nirvana Travel s.r.o.
www.nirvanatravel.cz
+420 222 553 624, +420 702 094 885