Nirvana Travel Když víte, co chcete, u Nirvany to dostanete!
- citace jednoho z našich klientů:-)

Portugalsko

POZNÁNÍ MADEIRY SE SLOVENSKÝM PRŮVODCEM


Funchal

Skupinový poznávací zájezd s ubytováním ve Funchalu 7.-14.9.

Sdílejte tento zájezd
Na Facebooku

Popis Termíny a ceny Fakultativní výlety

Atraktivní program absolvujte se zkušenou slovenskou průvodkyní dlouhodobě žijící na Madeiře.

7.9. 
Přílet na Madeiru, transfer do hotelu, ubytování a individuální program.

8.9. Funchal
V 9 h začátek celodenní city tour po Funchalu, hlavním městě Madeiry. Zastavíme se u sochy rakouské císařovny Sissi, Casina, v parku Santa Catarina, u sochy Kryštofa Kolumba, Divadla, sochy mořeplavce Zarca, který Funchal založil, a v Katedrále. Dále budete pokračovat k muzeu Art de Sacra, Radnici a jezuitskému kostelu Igreia de Colegio. Ochutnávka vína v nejstarší pivnici Oliveiras, návštěva tržnice. Přechod do části Monte, kam můžete vyjet i lanovkou za 10,00 €. Prohlídka Tropické zahrady (vstup 10,00 €) a kostela Monte, kde je pochovaný poslední rakouský císař. K návratu dolů z kopce Monte můžete využít místní atrakce - sjezdu na sáňkách za 15,00 € na osobu ve dvojsáňkách. Návrat do hotelu cca v 17 h.

9.9. výlet do západní části Madeiry
Odjezd z hotelu v 9 h k poznání nejkrásnějších míst západní části ostrova Madeira. Hlavní cesta ostrova Estrada Monumental nás zavede do městečka „Camara de Lobos“ (Winston Churchill zde trávil čas malováním obrazů a také zde vznikla replika lodi Kryštofa Kolumba, kterou najdete v přístavu a slouží jako výletní loď). Cesta pokračuje na “Cabo Girão”, které je druhým nejvyšším útesem do moře na světě. Následuje „São Vicente“, kde se nachází vulkanická jeskyně s vulkanickým centrem (návštěva - vstupné 6,00 €). Poté vyhlídka s vodopádem „Veu da Noiva“ známý i jako „Nevěstin závoj“. Dále se přes „Seixal“ a „Ribeira de Janela“, kde je vodní elektrárna a černé lávové skály, dostaneme do „Porto Moniz“. Zde se nachází přírodní koupaliště z vulkanických kamenů a nad koupalištěm je restaurace „Orca“, kde se budete moci naobědvat v případě zájmu. Když bude pěkné počasí, bude možnost koupání v přírodním lávovém koupališti. Zpátky přes „São Vicente“ až do Funchalu.
V případě, že nebude počasí na koupání, tak se vyvezeme nad Porto Moniz a přes oblast Rabaçal, kde je jedna z nejznámějších levád Madeiry, rezervoár vody a přes Calheta zpět do Funchalu. Návrat do hotelu cca v 17 h.

10.9. odpočinkový den
Tento den je odpočinkový a máte volno na své zájmy a aktivity.

11.9. výlet střední částí Madeiry
Tento výlet vás zavede na krásné vyhlídky, do vnitrozemí i nádherných zahrad. První zastávkou je vyhlídka „Pico dos Barcelos“ 355 m n.m., odkud se vám naskytne krásný panoramatický výhled na celý Funchal a okolí. Pokračujete na „Eira do Serrado“, které se nachází v samém srdci hor. Nachází se zde malá vyhlídka do vnitrozemí do Údolí jeptišek „Curral das Freiras“. Následně navštívíte samotné údolí, kde budete mít možnost ochutnat pár místních likérů či si zakoupit kaštanový koláč nebo pečené kaštany, které jsou místní specialitou. Posledním bodem programu je návštěva Botanické zahrady (vstupné 6,00 €). Návrat do hotelu cca v 17 h.

12.9. výlet do východní části Madeiry
Odjezd z hotelu po snídani v 9 h. Celodenní výlet na východní část ostrova začneme návštěvou vesničky „Camacha“, která je centrem výroby proutěného zboží. Pokračujete výstupem na 2. nejvyšší vrchol Madeiry „Pico Arieirro“ (1818 m n.m.). Dále pojedete vnitrozemím do „Ribeiro Frio“, známé chováním pstruhů. Zde podniknete krátkou levádu (turistická stezka podél původních zavlažovacích kanálů) na vyhlídku „Balcões“, odkud se vám naskytne panoramaticky výhled na hory zespodu. Leváda trvá cca 35 min. Zastávka na oběd v „Casa de Cha do Faial“ (nepovinný, není v ceně).
Po cestě na severovýchod navštívíme městečko „Santana“, najdete zde jedny z posledních typických madeirských domečků ve tvaru písmena „A“. Zastavíte se na rozhledně „Ponta do Rosto“ na nejvýchodnějším cípu ostrova (v případě dobrého počasí je možné vidět ostrov „Porto Santo“). Návrat podél pobřeží přes "Caniçal" a "Machico" (bývalé hlavní město, v případě pěkného počasí úprava programu a koupání na písečné pláží) zpět do Funchalu. Návrat do hotelu cca v 17 h.

13.9. půldenní leváda Camacho - Funchal (nenáročná leváda na cca 2 hodiny)
Z hotelu vyrazíte po 9 h. Doprava místní autobusovou linkou s přestupem ve Funchalu. Leváda, lesní cesta podél zavlažovacího kanálu, začíná kousek od městečka Camacho. První část levády je jednou ze starších typů - procházka lesem, kde najdete mnoho eukalyptů, agapanthusů, hortenzií, divokých růží atd. Cestou se vám naskytnou překrásné výhledy a scenérie. Po cca hodině chůze se kolem koňských stájí a fotbalového stadionu National přesunete do spodní části levády, která je již novějšího data. Okolo nádrže s vodou se cca po hodině dostanete do Jasmínové čajovny, kde se budete moci občerstvit. Návrat zpět do centra Funchalu. Individuální program.

14.9. 
Snídaně, v dopoledních hodinách check out z hotelu, transfer na letiště, odlet zpět do ČR.

Co lze zažít, či vidět v letovisku a jeho okolí:
Canico

V ceně:
  • 7x ubytování se snídaní v základní kategorii pokoje
  • transfer z letiště do hotelu při příletu a z hotelu na letiště při odletu
  • veškeré transfery minibusem, pouze dne 13.9. lokálními autobusy
  • slovensky hovořící průvodce

Fakultativně:
  • povinné vstupy do Botanické zahrady, do Tropické zahrady a do jeskyní Grutas v celkové výši 22 EUR/os.
  • další nepovinné vstupy - možnost jízdy na sáňkách 15 EUR/os., lanovka Monte 10 EUR/os., oběd během celodenního výletu na západní a východní pobřeží 14 EUR/os./oběd, koupaliště v Porto Moniz 1,70 EUR/os.
  • možnost zajistit folklorní večeři 32 EUR/os.

Informace o ceně:
  • kalkulace ceny zájezdu byla provedena na začátku sezony s nejlevnější dostupnou letenkou, cena zájezdu se proto v závislosti na obsazenosti dopravní kapacity v daném termínu může zvýšit.
  • Zájezd se uskuteční při min. počtu 10 účastníků!

Funchal - Vila Lusitania ***
http://www.vilalusitania.com/

Poloha: v klidné rezidenční oblasti, cca 2 km od centra Funchalu, s pěkným výhledem na moře. Nákupní centrum Forum Madeira je vzdálené cca 600 m, supermarket 500 m, autobusová zastávka 60 m
Pláž: cca 500 m škola potápění
Vybavení: bazén, snack bar, snídaňová místnost, Wifi, knihovna
Ubytování: 27 pokojů s TV, telefonem, některé pokoje s balkonem či terasou
Stravování: snídaně

Typ zájezdu
Poznávací zájezdy
Dovolená s Nirvana Travel

Země
Portugalsko
Poznávací zájezdy

 
www.srilanka-travel.cz www.vietnam-travel.cz www.malajsie-travel.cz Infolinka: Po-Pá: 9–18 hod. telefon 222 553 624 mobil 702 094 885

Nirvana Travel logo
CK Nirvana Travel s.r.o.
www.nirvanatravel.cz
+420 222 553 624, +420 702 094 885