Nirvana Travel Když víte, co chcete, u Nirvany to dostanete!
- citace jednoho z našich klientů:-)

Srí Lanka

KOLONIÁLNÍ CEJLON


Colombo

Fyzicky nenáročný okruh, stylové ubytování

Sdílejte tento zájezd
Na Facebooku

Popis Termíny a ceny Fakultativní výlety

Na Srí Lance se vystřídali 3 koloniální mocnosti – Portugalsko, Holandsko a Británie. Koloniální atmosféru na mnoha místech lze zažít i nyní, můžete si ji dokonale vychutnat i díky stylovému ubytování v historických hotelech a vilách.

Den 1: Colombo (večeře)
Po přistání uvítání na letišti s anglicky hovořícím řidičem/průvodcem, transfer do Colomba, které prohlásili hlavním městem až Britové v r. 1815. Ubytování, odpočinek/individuální program (doporučujeme toulky po bazarové oblasti Pettah). Večeře a nocleh v hotelu v Colombu.

Den 2: Colombo (snídaně, večeře)
Po snídani prohlídka města spojená s návštěvou Národního muzea, které je nejen umístěno v krásné koloniální budově, ale shromažďuje i nejvýznamnější artefakty srílanské historie od prehistorických dob po koloniální časy. V oblasti Fortu/pevnosti k vidění mj. na historické York Street viktoriánský obchodní dům Cargills s cihlově červenou fasádou, kam chodili nakupovat britští plantážníci a koloniální správci luxusní zboží, dále Stará holandská nemocnice ze 17. st. (dnes obchodní a zábavní centrum s restauracemi a kavárnami v úpravě respektující historickou hodnotu místa) či neobarokní budova Starého parlamentu (dnes zde sídlí sekretariát prezidenta). Příjemná je promenáda Galle Face Green podél Indického oceánu u koloniálního hotelu Galle Face Hotel. V nejluxusnější colombské čtvrti Cinnamon Gardens k vidění nejen Národní muzeum, ale i Památník nezávislosti na Náměstí nezávislosti (dříve Torrington Square) či další velkolepá koloniální stavba Radnice zvaná "bílý dům" u parku Viharamahadevi (dříve Victoria Park). Večeře a nocleh v Colombu.

Den 3: Kandy (snídaně, večeře)
Po snídani transfer do Kandy, kde místní náčelníci svrhli vládu krále, předali ji v r. 1815 Britům a ti tak získali poslední dosud nepodrobenou část ostrova. Po cestě zastávka některé ze zahrad koření, kterému se zde velmi daří a lákalo sem právě první objevitelské výpravy z Evropy. Odpoledne prohlídka Kandy spojená s návštěvou posvátného Chrámu Buddhova zubu. Na hlavní ulici Dalada Vidiya Rd. vedoucí k chrámu si všimněte pěkných koloniálních staveb, např. Queens Hotel (bývalá rezidence guvernéra). Za chrámem a Národním muzeem, umístěném v bývalém královském paláci, se nachází starý britský hřbitov (pohřbíváno 1822-pol. 70. let 19. st.), který poskytuje zklidnění od ruchu města. Večeře a nocleh v hotelu v Kandy.

Den 4: Nuwara Eliya (snídaně, večeře)
Po snídani cesta plná fascinujících scenérií do horského letoviska Nuwara Eliya, které si vybrali Britové pro počasí blízké jejich domovině (v nadmořské výšce téměř 1900 m je mnohem chladněji a deštivěji, než jinde na ostrově) jako své rekreační středisko. Velká část vysočiny je dnes pokrytá čajovými plantážemi, které zde vysadili Britové poprvé v r. 1867. Fotozastávka se sběračkami čaje, návštěva továrny na zpracování sklizených čajových lístků. Prohlídka města Nuwara Eliya - budova pošty, Hill Club, golfové hřiště, Hotel Grand atd. vás přenesou architektonicky i atmosférou do Evropy na přelomu 19. a 20. st. Večeře a nocleh v hotelu v Nuwara Eliya.

Den 5: Yala (snídaně, večeře)
Po snídaní dlouhý transfer na jih ostrova do oblasti Yala. Po cestě fotozastávka u vodopádů. Ubytování, odpočinek, večeře a nocleh v hotelu v Tissamaharama.

Den 6: Yala (snídaně, večeře)
Odjezd velmi brzy ráno se zabalenou snídaní na jeep safari do národního parku Yala (sloni, levharti, jeleni, buvoli, ptactvo atd.), který byl vyhlášen přírodní rezervací již v koloniálních časech r. 1900 a spolu s Wilpattu prvními národními parky (dnes je jich na Srí Lance více než 20). Návrat do hotelu, odpočinek a odpoledne transfer do města Galle, které bývalo až do konce 19. st. hlavním přístavem Srí Lanky. Ubytování a odpočinek, doporučujeme individuálně navštívit pevnost v Galle a projít se kolem hradeb při západu slunce - jedinečný zážitek. Večeře a nocleh v hotelu v Galle.

Den 7: Galle (snídaně, večeře)
Snídaně a během dopoledne odjezd na prohlídku města, které se díky perfektně zachovalé holandské pevnosti ze 17. st. dostalo na seznam světového dědictví UNESCO. Uvnitř se nachází množství koloniálních budov a dalších staveb. Individuální možnost návštěvy Národního muzea ve zdejším nejstarším holandském domě nedaleko Hlavní brány, vystavuje např. tradiční masky, ozdobné předměty vyrobené z želvích krunýřů, holandské zbraně a najdete tu také několik ukázek luxusního zboží, jež kdysi převážely lodě přes zdejší přístav (Ne a Po zavřeno). Večeře a nocleh ve stejném hotelu.

Den 8: (snídaně)
Po snídani volno, check out z hotelu a transfer na letiště či do plážového letoviska k prodloužení pobytu u moře.

V ceně:
 • 7x ubytování s polopenzí v uvedených či podobných hotelech
 • letenka z Prahy do Colomba a zpět vč. letištních tax
 • veškeré transfery v rámci programu klimatizovaným vozem
 • anglicky mluvící průvodce
 • česky mluvící delegát na telefonu

Fakultativně:
 • víza na Srí Lanku
 • vstupy do navštívených objektů dle programu (cca 51 USD/os.)
 • česky mluvící průvodce
 • delší prodloužení o pobyt u moře
 • cestovní pojištění
 • vyšší kategorie ubytování
 • jiné odletové místo (Vídeň,…), business class letenku

Informace o ceně:
 • kalkulace ceny zájezdu byla provedena na začátku sezony s nejlevnější dostupnou letenkou, cena zájezdu se proto v závislosti na obsazenosti dopravní kapacity v daném termínu může zvýšit

Colombo - Grand Oriental ***
Tento koloniální hotel byl otevřen již v roce 1875, jeho hosty bývali i členové britské královské rodiny. Pyšní se pěknou polohou s výhledem na přístav.
Oficiální web: http://www.grandoriental.com/

Kandy - Suisse ***
Koloniální hotel situovaný v historické části u jezera. Hotel má vlastní krásnou zahradu.
Oficiální web: http://www.hotelsuisse.lk/

Nuwara Eliya - The Rock ***
Hotel v centrální poloze Nuwara Eliya postavený ve stylu staré skotské architektury. 
Oficiální web: http://www.therock.lk/

Tissamaharama - Taprospa Tissa ***
Hotel na břehu nádrže Tissa Wewa má 15 pokojů.
Oficiální web: http://www.taprospa.com/tissa.aspx

Galle - Closenberg Hotel ***
Koloniální hotel pochází z r. 1860, kdy se stal honosným sídlem Villa Marina britského kapitána. Je obklopený terasovitou zahradou, na poloostrově cca 3 km od pevnosti v Galle.
Oficiální web: http://www.closenburghotel.com/

Pokud budou výše uvedené hotely obsazené ve vámi požadovaných termínech, bude ubytování zajištěno v podobných hotelech stejné kategorie.

Typ zájezdu
Poznávací zájezdy
Dovolená s Nirvana Travel

Země
Srí Lanka
Poznávací zájezdy

 
www.srilanka-travel.cz www.vietnam-travel.cz www.malajsie-travel.cz Infolinka: Po-Pá: 9–18 hod. telefon 222 553 624 mobil 702 094 885

Nirvana Travel logo
CK Nirvana Travel s.r.o.
www.nirvanatravel.cz
+420 222 553 624, +420 702 094 885