Nirvana Travel Když víte, co chcete, u Nirvany to dostanete!
- citace jednoho z našich klientů:-)

Srí Lanka

BUDDHISTICKÁ SRÍ LANKA


Schovat mapu

Projeďte s námi okruh Srí Lankou a pročistěte svou mysl

Sdílejte tento zájezd
Na Facebooku

Popis Termíny a ceny Ubytování Recenze

Zajímáte se o buddhismus a chcete se o něm dozvědět něco přímo v zemi, kde se nachází i jedna z nejvýznamnějších buddhistických relikvií? Projeďte s námi okruh Srí Lankou a pročistěte svou mysl.

Den 1: Polonnaruwa (večeře)
Po přistání uvítání na letišti s anglicky hovořícím řidičem/průvodcem, transfer do Polonnaruwy, hlavního města sinhálského království v 11.-13. st., kde se mj. nacházejí v posvátném okrsku tzv. Quadrangle některé nejúžasnější buddhistické stavby na Srí Lance. Po prohlídce ruin odjezd k Sigiriya na ubytování, večeře a nocleh.

Den 2: Ritigala, Aukana, Mihintale, Anuradhapura (snídaně, večeře)
Po snídani brzy ráno transfer Ritigaly, kde si budete moci připadat jako Indiana Jones, co objevuje staré památky zarostlé uprostřed vegetace. Zdejší buddhistický klášter byl opuštěn už na přelomu 10.-11. století, ruiny jsou dnes součástí přírodní rezervace. Přejezd do Anuradhapury, po cestě zastávka v Aukana u nejdokonalejší 12metrové sochy Buddhy na Srí Lance, pocházející již z 5. st. Též návštěva Mihintale, kde sinhálský král r. 247 př. Kr. po setkání se synem indického buddhistického císaře, přijal buddhismus. Dnes je elegantním místem s bílými stavbami dagob apod. a úchvatným výhledem do kraje, přičemž dohlédnete až do Anuradhapury, kam se následně vydáte. Anuradhapura byla prvním hlavním městem Srí Lanky, založeným ve 4. st. př. Kr., jedná se o jedno nejposvátnějších míst ostrova díky stavbám dagob, klášterů a především stromu, který vyrostl z výhonku stromu, pod kterým Buddha dosáhl osvícení. Zpět do hotelu, večeře a nocleh.

Den 3: Dambulla, Matale, Kandy (snídaně, večeře)
Po snídani odjezd do Dambully, kde návštívíte jeskynní chrámy se zpodobněními Buddhy formou fresek i soch. Historie této památky UNESCO se váže už k 1. st. př. Kr. Odpoledne transfer do města Kandy, posledního hlavního města nezávislého sinhálského království. Po cestě návštěva zahrady koření v Matale. V Kandy prohlídka chrámu, který stráží posvátnou relikvii Buddhova zubu. Večeře a nocleh v hotelu v Kandy.

Den 4: Kandy (snídaně, večeře)
Po snídani Kandy citytour (výhled z okolních kopců na centrální jezero a Chrám Buddhova zubu, Market Square, Centrum umění a řemesel s mimořádným výběrem zaručeně kvalitních tradičních suvenýrů). Poté návštěva buddhistického meditačního centra Nillambe, kde bývá zpravidla bývá pobyt cca 6 hodin, ale záleží na zákazníkovi. Zpět do hotelu, večeře a nocleh.

Den 5: Nuwara Eliya (snídaně, večeře)
Po snídani transfer do horského letoviska Nuwara Eliya. Po cestě fotostop u vodopádu Ramboda, zastávka na čajových plantážích, kterými jsou zdejší kopce z větší části pokryté, a návštěva továrny na zpracování čaje. Projížďka městečkem Nuwara Eliya, které bývalo oblíbeným rekreačním centrem Britů v koloniálních dobách, jejichž atmosféru si díky tradičním viktoriánským stavbám zachovalo dodnes. Večeře a nocleh v hotelu v Nuwara Eliya.

Den 6: Adamova hora / Kataragama (snídaně, večeře)
Po půlnoci transfer k úpatí posvátné Adamovy hory, na jejíž vrchol putují místní věřící jednak za otiskem Buddhovy nohy a jednak spolu s turisty za magickým východem slunce, na který se nezapomíná. Výstup z větší části po schodech trvá max. cca 4 hodiny do východu slunce, který nastává po 6 h. Poté návrat k vozu, jízda zpět do hotelu na snídani. Následuje odpočinek a individuální program v Nuwara Eliya. Večeře a nocleh v hotelu.

Upozornění: výstup na Adamovu horu je možný od prosince do dubna. Mimo toto období tedy po snídani a check-out z hotelu pojedete na jih ostrova do Kataragama, které je právě vedle Adamovy hory nejdůležitějším poutním místem Srí Lanky. Prohlídka svatyní. Poté transfer k moři do Kirindy a volný program. Večeře a nocleh. 

Den 7: Colombo (snídaně, večeře)
Po snídani transfer do hlavního města Colombo, při jehož prohlídce zhlédnete mj. významné buddhistické chrámy Kelaniya a Gangarama. Ubytování, večeře a nocleh v hotelu v Colombo.

Den 8: Colombo (snídaně) 
Po snídani volno, check out, transfer na letiště či do plážového letoviska k prodloužení pobytu u moře.

 • Srí Lanka 7 nocí – Polopenze, Sezóna 2016
  Termín Dní Nocí Dosp. os. na lůžku 1lůžkový pokoj  

  02.10.–11.10.2016 10 7 41.200 Kč 65.400 Kč OBJEDNAT

  09.10.–18.10.2016 10 7 41.200 Kč 65.400 Kč OBJEDNAT

  16.10.–25.10.2016 10 7 41.200 Kč 65.400 Kč OBJEDNAT

  23.10.–01.11.2016 10 7 43.000 Kč 67.200 Kč OBJEDNAT
V ceně:
 • 7x ubytování s polopenzí v 3* hotelech (pokoje s klimatizací)
 • letenka z Prahy do Colomba a zpět vč. letištních tax
 • veškeré transfery v rámci programu vozem či busem
 • anglicky mluvící průvodce

Fakultativně:
 • víza na Srí Lanku
 • vstupy do navštívených objektů dle programu (cca 130 USD/os.)
 • česky mluvící průvodce
 • delší prodloužení o pobyt u moře
 • cestovní pojištění
 • vyšší kategorie ubytování
 • jiné odletové místo (Vídeň,…), business class letenku

Informace o ceně:
 • kalkulace ceny zájezdu byla provedena na začátku sezony s nejlevnější dostupnou letenkou, cena zájezdu se proto v závislosti na obsazenosti dopravní kapacity v daném termínu může zvýšit

Sigiriya - Camellia Resort & Spa ***
60 pokojů v ekoresortu, k relaxaci slouží venkovní bazén či ayurvedické lázeňské centrum.
Oficiální web: http://www.camelliaresortspa.com/

Kandy - Oruthota Chalets ***
Příjemný menší rodinný hotýlek s bazénem v krásném přírodním prostředí s výhledem na nádrž Victoria, cca 18 km od centra Kandy.
Oficiální web: http://www.oruthotachalets.lk/

Nuwara Eliya - Heaven Seven ***
Nový hotel s výhledem na město.
Oficiální web: http://heavenseven.lk/

Kirinda - Kirinda Beach Resort *** (pokud v programu Kataragama)
Ekoresort s bungalovy a bazénem nedaleko národního parku Yala.
Oficiální web: http://yalawildlifebeachresortsrilanka.com/

Colombo - Grand Oriental ***
Tento koloniální hotel byl otevřen již v roce 1875, jeho hosty bývali i členové britské královské rodiny. Pyšní se pěknou polohou s výhledem na přístav.
Oficiální web: http://www.grandoriental.com/

Pokud budou výše uvedené hotely obsazené ve vámi požadovaných termínech, bude ubytování zajištěno v podobných hotelech stejné kategorie.

Ondřej S. (viz Orbion) (08.11.2013)

Zdravím, minulý týden jsme se s přítelkyní vrátili z okruhu Buddhistická Srí Lanka od této cestovky. Ani mi nepřipadlo, že je to nová CK. Toho jsem si všiml až teď, když o tom píšete. Protože jsem již jednou s kolegou z práce Srí Lanku procestoval, tehdy na vlastní pěst, očekával jsem hlavně od CK individuální přístup a ten se nám dostal. CK hodnotím velice kladně. Ceny jsou dle mého zjištění velice dobré a jak se říká "péče o zákazníka" byla velice milá, nenásilná a přátelská. Angličtina mi rozhodně nevadila. Srí Lančané jsou bezva lidi. Myslím, že bych se s nima domluvil, i kdybych anglicky neuměl. Celkově jsme byli spokojeni.
Dozvědět se více

Typ zájezdu
Poznávací zájezdy
Dovolená s Nirvana Travel

Země
Srí Lanka
Poznávací zájezdy

 
www.srilanka-travel.cz www.vietnam-travel.cz www.malajsie-travel.cz Infolinka: Po-Pá: 9–18 hod. telefon 222 553 624 mobil 702 094 885

Nirvana Travel logo
CK Nirvana Travel s.r.o.
www.nirvanatravel.cz
+420 222 553 624, +420 702 094 885